Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego zaprasza na studia II stopnia (magisterskie) w j. angielskim na kierunku Ekonomia, specjalność: ekonomika i organizacja przedsiębiorstw (MEO – M.Sc. in Economics and Organisation of Enterprises) w roku akademickim 2014/2015. MEO jako pierwszy kierunek to studia bezpłatne.
Rektor oraz Kanclerz Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego zostali wyróżnieni przez Policję. Jego Magnificencja Rektor SGGW prof. dr hab. Alojzy Szymański został odznaczony Złotym Medalem Za Zasługi Dla Policji, a Kanclerz uczelni dr inż. Władysław W. Skarżyński Srebrnym Medalem Za Zasługi Dla Policji.
Studenci kierunku logistyka Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego zwyciężyli w konkursie DPD. Najlepiej zaprojektowali sieć logistyczną i ex aequo ze studentami Politechniki Krakowskiej wygrali konkurs zorganizowany przez firmę DPD Polska.
Akademia Leona Koźmińskiego wprowadziła nową specjalność na studiach II stopnia na kierunku Zarządzanie - Zarządzanie w wirtualnym środowisku.
„W okresie 23 lat istnienia 19 uczelni niepublicznych (na 297), czyli 6,4 proc., osiągnęło status uczelni akademickich. A potem… nie osiadły na laurach” – czytamy w najnowszym wydaniu miesięcznika „Perspektywy”. Wśród opisanych najlepszych uczelni niepublicznych jest Wyższa Szkoła Nauk Społecznych PEDAGOGIUM.
„Profesjonalny logistyk – uczelnia bliżej biznesu” jest to wniosek przygotowany przez Akademię Obrony Narodowej w ramach konkursu zamkniętego nr 1/POKL/4.1.1/2014 na programy rozwoju uczelni, organizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu operacyjnego Kapitał Ludzki, priorytet IV, działanie 4.1. "Wzmocnienie i rozwój potencjału dydaktycznego uczelni oraz zwiększenie liczby absolwentów kierunków o kluczowym znaczeniu dla gospodarki opartej na wiedzy"
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie uruchomiła Uniwersytet Otwarty, który jest formą kształcenia ustawicznego dla wszystkich osób zainteresowanych pogłębieniem swojej wiedzy i umiejętności. Na początek słuchacze uniwersytetu będą mieli do wyboru 50 zróżnicowanych kursów.
Pedagogika kultury z animacją teatru dzieci i młodzieży od nowego roku akademickiego 2014/2015 będzie nową specjalnością na kierunku pedagogika w Akademii Pedagogiki Specjalnej.
Wyższa Szkoła Infrastruktury i Zarządzania zachęca do skorzystania z sobotniej promocji. Każdy kto złoży komplet dokumentów rekrutacyjnych w sobotę (do 15/09/2014) nie płaci wpisowego i tym sposobem zaoszczędza od 150zł do 300zł na drobne przyjemności:)!
Jesteś tegorocznym maturzystą? Czeka cię egzamin poprawkowy w sierpniu? Nie czekaj na odbiór świadectwa. W Wyższej Szkole Infrastruktury i Zarządzania możesz zarezerwować sobie miejsce na wybrany kierunek studiów. Dodatkowo jeżeli złożysz dokumenty w najbliższy piątek (25.07.2014) to unikniesz opłaty wpisowej i zaoszczędzisz tym samym 300 zł.
Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania otrzymała certyfikat jakości ISO 9001. Normy ISO w edukacji pozwalają rozwiązać problem uznawania dyplomów i kwalifikacji nadawanych przez placówki oświatowe w różnych krajach (dotyczy to szczególnie krajów Unii Europejskiej).
Aktualny plan zajęć, mapa dojazdu do uczelni i dokładne informacje na temat kierunku – to wszystko oferuje nowa aplikacja „SGH – Marketing Sportu”, rezultat współpracy Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i firmy MobileMS. Aplikacja mobilna adresowana jest zarówno do studentów Podyplomowych Studiów Marketingu Sportu, jak również osób, które ubiegają się o przyjęcie na studia.
Media społecznościowe to nowa specjalność na kierunku zarządzanie w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie. Są to studia I stopnia (licencjackie) stacjonarne i niestacjonarne.
Wakacje to czas, w którym wielu młodych, ludzi podejmuje pracę sezonową. Często jest to ich pierwsza praca w życiu, warto więc przypomnieć kilka podstawowych zasad, o których trzeba wiedzieć i starać się ich przestrzegać, aby później nie żałować podjętych decyzji. Państwowa Inspekcja Pracy przygotowała na ten temat kampanię informacyjną pod hasłem „Zanim podejmiesz pracę”, której partnerem wspierającym jest Uczelnia Łazarskiego.
Komunikacja Wizualna w Przestrzeni to nowy kierunek studiów II stopnia w Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych.
Polska Izba Turystyki i Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji nawiązały w czerwcu 2014 r. ścisłą współpracę. Razem podejmą działania na rzecz przemysłu turystycznego w naszym kraju i ochrony interesów branży. PIT objęła także partnerstwo merytoryczne nad specjalnością organizacja i obsługa ruchu turystycznego w SGTiR.
Akademia Humanistyczna w Pułtusku uruchomiła nowy kierunek studiów podyplomowych: Metodyka Nauczania Języka Obcego na Poziomie Edukacji Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej - Angielski, Niemiecki, Francuski oraz nową specjalność: Terapia Pedagogiczna na kierunku Pedagogika II stopnia.
Dominika Polus ze Szkoły Głównej Turystyki i Rekreacji w Warszawie zwyciężyła w międzynarodowym konkursie Hard Rock International Scholarship dla studentów i przyszłych liderów turystyki biznesowej.
W Akademii Pedagogiki Specjalnej rozpoczęła się 2 tura zapisów na studia pierwszego stopnia i jednolite magisterskie.
Ekonomia, finanse i rachunkowość, zarządzanie, anglistyka czy sinologia? W Grupie Uczelni Vistula w Warszawie kandydaci mogą wybierać spośród aż 16 kierunków studiów I, II stopnia, inżynierskich, a także studiów mobilnych. Tylko do 22 lipca atrakcyjne zniżki w czesnym. Można zaoszczędzić nawet do 1000 zł.
Collegium Civitas uznano za jedną z najlepszych polskich uczelni w IV edycji Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Szkół Wyższych „Uczelnia Liderów”. Prestiżowe wyróżnienie zostało przyznane za najwyższą oferowaną jakość studiów.
W weekend (28-29 czerwca) odbyło się spotkanie kończące jubileuszową X edycję programu Liga Odpowiedzialnego Biznesu 2013/2014. Wydarzenie miało miejsce w Warszawie, a uroczyste podsumowanie działań tegorocznych Ambasadorów i Ambasadorek poprzedzało wiele atrakcji.
Projekt studentki Wydziału Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej "Bawimy się kryształami" został nagrodzony podczas 23. Konferencji Stowarzyszenia PR i Promocji Uczelni Polskich PRom.
Już po raz siódmy Instytut Wzornictwa Przemysłowego oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie uruchamiają studia podyplomowe Design Management, które powstały w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu zarządzania rozwojem nowego produktu. Do tej pory studia ukończyło 330 studentów.
Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie otrzymała certyfikat "Wiarygodna Szkoła". Potwierdza on m.in. prawne podstawy funkcjonowania Uczelni w zakresie kierunków i specjalności kształcenia oraz starania o zapewnienie osobom uczestniczącym w procesie kształcenia wysokich standardów nauczania i komfortu nauki.