NEWSY Warszawa
i mazowieckie

Dowodzenie to nowość na studiach I stopnia w Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie. Na kierunku są 2 specjalności: Planowanie i organizacja działań Wojsk Obrony Terytorialnej oraz Praca analityczno-sztabowa.
Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie zaprasza na studia w roku akademickim 2018/2019. Zapisy nadal trwają.
W nowym roku akademickim Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego otwiera się na wszystkich tych, którzy chcieliby studiować w języku angielskim. Dzięki dofinansowaniu z unijnego programu POWER rozpoczyna się rekrutacja na jeden nowy kierunek i dwie specjalności.
34 tysiące złotych brutto miesięcznie w przeliczeniu z dolarów – w Stanach Zjednoczonych. 22 tysiące złotych – w Niemczech. 15 tysięcy – w Polsce. Tyle zarabiają specjaliści w nowej i bardzo szybko rozwijającej się dziedzinie. To badacze danych. Według firmy IBM w ciągu najbliższych dwóch lat zapotrzebowanie na Data Scientists wzrośnie o 28 proc.
Trwa promocja w Wyższej Szkole Menedżerskiej. Zapisując się na studia do 31 lipca 2018 roku nie zapłacisz wpisowego.
Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie zaprasza na studia w roku akademickim 2018/2019. Zapisy trwają od 11 czerwca.
Wydział Nauk Ekonomicznych UW otrzymał akredytację ACCA dla przedmiotów prowadzonych na kierunku „Finanse, Inwestycje i Rachunkowość”. Dzięki temu studenci WNE UW uzyskają zwolnienie z wybranych poziomów egzaminu ACCA oraz skrócą drogę do uzyskania prestiżowego i uznanego w świecie dokumentu poświadczającego kwalifikacje zawodowe.
Politechnika Warszawska zaprasza na studia I stopnia. Zapisy trwają do 5 lipca 2018 roku.
Wyższa Szkoła Nauk Społecznych Pedagogium zaprasza na studia na kierunku Pedagogika. Studenci do wyboru mają 5 specjalności: Resocjalizacja społecznie nieprzygotowanych, Wychowanie przedszkolne i edukacja wczesnoszkolna, Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza, Edukacja dla bezpieczeństwa oraz Edukacja międzykulturowa.
Socjologia i Stosunki międzynarodowe prowadzone w Collegium Civitas znalazły się na 1 miejscu wśród uczelni niepublicznych w Rankingu Perspektyw. Ponadto uczelnia zajęła 3 miejsce w kategorii umiędzynarodowienie.
Na Wydziale Nauk o Żywności SGGW powstała alternatywa dla popularnych słodyczy – żelek. Zmieniające się trendy żywieniowe kreują potrzebę tworzenia nowych produktów. Świadomi konsumenci chętniej sięgają po te z większą zawartością składników bioaktywnych lub z obniżoną zawartością tych niepożądanych. Na rynku pojawia się coraz więcej zdrowszych alternatyw dla popularnych słodyczy, np. czekolada o zmniejszonej zawartości cukru, batony bezglutenowe.
Firma PCO S.A.,producent wyrobów optoelektronicznych na potrzeby wojska i służb mundurowych zaangażowała się w projekt LUSTRO przygotowywany przez studentów Politechniki Warszawskiej. Jego celem jest mapowanie rozkładu promieniowania ultrafioletowego w poszczególnych warstwach ziemskiej atmosfery.
Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie rozpoczęła rejestrację kandydatów na studia rozpoczynające się w roku akademickim 2018/2019.
13-ego maja Dzień Matki obchodzony jest w USA, Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii i Szwajcarii i w wielu innych krajach. Polska jako jedyny kraj na świecie obchodzi Dzień Matki 26 maja. Z tej okazji, szkoła językowa LEXIS oferuje promocję „2 w cenie 1” na kursy językowe za granicą dla osób 40+. Wykup jeden tydzień zajęć, a drugi dostaniesz za darmo! Promocja ta dotyczy wybranych ośrodków nauczania. W innych miejscach na świecie, w których oferowane są kursy dla osób w wieku 40+ z okazji Dnia Matki Szkoła LEXIS proponuje rabat w wysokości 10%.
Jedyne co musisz zrobić aby zakwalifikować się na promocję, to mieć minimum 40 lat. Możesz być kobietą lub mężczyzną i nie musisz mieć dzieci. Promocja dostępna jest w wielu krajach na świecie dla osób w wieku 40+.
Dr hab. Hazem M. Kalaji, prof. SGGW opracował zdalny system monitorowania stanu fizjologicznego roślin iPlant. Powstał on, aby monitorować na bieżąco kondycję roślin ozdabiających ściany zrewitalizowanej Rotundy PKO w Warszawie.
Uczelnia Techniczno-Handlowa im. H. Chodkowskiej zaprasza na studia. Rekrutacja na rok akademicki 2018/2019 już się rozpoczęła.
Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie zaprasza na studia w roku akademickim 2018/2019. Do wyboru masz 10 kierunków studiów, w tym 8 inżynierskich.
Ciekawą propozycję na wakacje ma Archibald. Zapisując się na kurs wakacyjny, dodatkowo otrzymasz gratis 30 godzin konwersacji dla siebie w semestrze wakacyjnym oraz kupon na 30 godzin konwersacji dla przyjaciółki, chłopaka, mamy, partnerki czy innej osoby:)
Czas trwania dodatkowych konwersacji, to okres lipiec – wrzesień.

W ofercie kursów znajdują się zajęcia grupowe w semestrze wiosennym z następujących języków: szwedzki, norweski, fiński, niderlandzki, duński, czeski, chorwacki oraz angielski i rosyjski.
O tym, że rośliny przeprowadzają proces fotosyntezy, wiedzą wszyscy, podobnie jak to, że jego produktami są cukry i tlen. Dopiero od niedawna jednak wiemy, że fotosynteza jest rodzajem specyficznego języka, którym rośliny komunikują światu o swoich potrzebach. Dr hab. Hazem M. Kalaji, prof. SGGW z Wydziału Rolnictwa i Biologii SGGW dość dobrze poznał sposób odczytywania takiego języka i opracowuje system, dzięki któremu rośliny same mogą kontrolować warunki, w jakich żyją.
Akademia Leona Koźmińskiego zaprasza na studia podyplomowe i MBA. Zapisując się do 30 czerwca możesz zyskać do 1000zł.
Instytut Austriacki w Warszawie zaprasza na nowe intensywne kursy, które będą rozpoczynać się po weekendzie majowym.
Wyższa Szkoła Nauk Społecznych Pedagogium w Warszawie przygotowała dla kandydatów nowe kierunki studiów podyplomowych: Edukacja Wczesnoszkolna z Technologią Informacyjną, Komunikacja Społeczna i Medialna oraz Profilaktyka i Przeciwdziałanie Uzależnieniom od Internetu i Mediów.
Warszawskie Dni Akwarystyki to największa w Polsce wystawa akwarystyczna. Co roku przyciąga zarówno amatorów, jak i profesjonalistów z kraju oraz Europy. Program dwudniowej imprezy jest napięty i skierowany do szerokiego grona odbiorców. Za organizacją tego przedsięwzięcia stoi jeden człowiek – Rafał Maciaszek, doktorant na Wydziale Nauk o Zwierzętach w SGGW.
W szóstej edycji targów pracy #JobSpot wzięło udział ponad 2 tys. z ponad 5 tys. studentów uczących się na Uczelni Vistula. Firmy miały do zaoferowania blisko 350 miejsc pracy i 200 praktyk i staży, z czego ponad 160 płatnych. W tegorocznej edycji targów wzięły udział takie firmy jak: Schneider Electric, Dell, Polkomtel, Grupa Hotelowa Orbis, Polska Agencja Prasowa i wiele innych.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności