Warszawa - imprezy, koncerty, informacje

kategoria
Archiwum
05 września 2009 (sobota)
Co przyciąga wzrok człowieka, a co go odwraca? Dlaczego po aparat fotograficzny sięgają: Marzena Gregier oraz Gonçalo Franco - autorzy wystawy fotograficznej pt: DISTRACTIONS? Dowiedzieć się tego można oglądając najnowszą, wzbogaconą o nowe prace, wystawę prezentowaną w Galerii 2b+r w Warszawie. Ekspozycja swoją premierę miała w grudniu ubiegłego roku w ODA Firlej we Wrocławiu, gdzie spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem widzów.
31 sierpnia 2009 (poniedziałek), godz. 18:00
We wrześniu po upalnym lecie warto zanurzyć się w CISZĘ. CISZY nie trzeba szukać w oddalonym od cywilizacji miejscu, zagości na warszawskiej Starówce. W Galerii Związku Polskich Artystów Fotografików będzie można obejrzeć zdjęcia Tomka Sikory, przeczytać poezję Renaty Plagi i posłuchać muzyki Mateusza Kwiatkowskiego.
16 sierpnia 2009 (niedziela), godz. 19:00
16 sierpnia w warszawskim ArtParku odbędzie się wystawa prac Tomasza Pietrzyka zatytułowana „Historie spod powiek”. Wydarzenie to towarzyszyć będzie dwudniowym spotkaniom kabaretowym, na których widzowie zobaczą m.in. Formację Chatelet i ich gości, Kabaret Limo oraz Stado Umtata
15 sierpnia 2009 (sobota), godz. 19:00
15-16 sierpnia w warszawskim ArtParku odbędzie się wystawa prac Tomasza Pietrzyka zatytułowana „Historie spod powiek”. Wydarzenie to towarzyszyć będzie dwudniowym spotkaniom kabaretowym, na których widzowie zobaczą m.in. Formację Chatelet i ich gości, Kabaret Limo oraz Stado Umtata
12 sierpnia 2009 (środa), godz. 18:18
„Staccato” to wystawa prac plastyczno-poetyckich Luizy Kwiatkowskiej i Juliusza Erazma Bolka. Składa się na nią dwanaście ilustracji, które zostały wykorzystane przez Wydawnictwo Polski Druk do kalendarza na 2009 rok. Ekspozycja jest wzbogacona pracami z poprzednich wspólnych przedsięwzięć artystycznych Luizy Kwiatkowskiej i Juliusza Erazma Bolka, pochodzących z projektów „Flash” i „Amor Omnia”.
11 sierpnia 2009 (wtorek), godz. 18:00
Co ma wspólnego Król Stanisław August Poniatowski z najstarszą galerią w Londynie? Dlaczego portrety króla wyjechały do Londynu, a Antoni Malinowski ustawił piękne, kolorowe instalacje w Zamku Królewskim?
31 lipca 2009 (piątek)
W piątek 31 lipca o godz. 19 w kawiarni Monsoon Cafe odbędzie się inauguracja wystawy zdjęć młodej artystki Elizy Stegienki. W tym dniu wystawie towarzyszyć będzie pokaz mody projektantek: Katarzyny Bluszcz i Dominiki Piekutowskiej-Swed.
15 lipca 2009 (środa)
Goethe-Institut w Warszawie i Muzeum Sztuki Nowoczesnej zapraszają do udziału w projekcie. „Seria Niemcy – Etap Warszawa”. „Hofmann&Lindholm” - para artystów z Kolonii - zamierza odtworzyć przed kamerą historyczne ujęcie z 1970r., przedstawiające byłego kanclerza Niemiec Willy’ego Brandta, klęczącego przed Pomnikiem Bohaterów Getta w Warszawie. Zapraszamy do udziału w tej akcji artystycznej wszystkich chętnych. Nie są wymagane żadne szczególne predyspozycje.
10 lipca 2009 (piątek), godz. 21:00
To cykl prac o zapamiętywaniu i powracaniu do zapamiętanego – w różnych rytmach i konfiguracjach obrazów. Którą chwilę naszego życia przeżywamy jak bardzo intensywnie, który moment zapamiętujemy?
10 lipca 2009 (piątek), godz. 20:00
Przedsięwzięcie fotograficzne HOTEL to inicjatywa zrzeszająca zarówno profesjonalnych fotografów jak i amatorów. Projekt odwołuje się do powszechnej niestałości, tymczasowości i ulotności postmodernistycznego świata.
07 lipca 2009 (wtorek)
Na wystawie można obejrzeć 28 zdjęć z FOTODZIENNIKA, unikalnej kroniki, którą Anna Beata Bohdziewicz prowadzi od lat. Zdjęcia zrobione w 1989 roku przypominają nie tylko główne wydarzenia, ale także atmosferę i życie codzienne tego przełomowego w historii Polski roku.
07 lipca 2009 (wtorek)
W dniach od 07 do 09 lipca w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbędzie się wystawa produktów koreańskich Korean Products Show 2009.
06 lipca 2009 (poniedziałek), godz. 18:00
Już 6 lipca 2009 roku otwarta zostanie wystawa fotografii zrealizowanych przez dzieci
z warszawskiego Targówka Fabrycznego. Wszystkie zdjęcia powstały na przestrzeni ostatniego roku, podczas warsztatów fotograficznych prowadzonych przez fotografa - Tomka Niewiadomskiego – oraz wolontariuszy z firmy Procter & Gamble.
01 lipca 2009 (środa)
W tym roku wystawa składająca się z nagrodzonych zdjęć w międzynarodowym konkursie fotograficznym World Press Photo odwiedzi Warszawę w terminie 8 czerwca – 1 lipca 2009.
01 lipca 2009 (środa)
W tym roku wystawa składająca się z nagrodzonych zdjęć w międzynarodowym konkursie fotograficznym World Press Photo odwiedzi Warszawę w terminie 8 czerwca – 1 lipca 2009.
30 czerwca 2009 (wtorek), godz. 12:00
Data: 30 Czerwca 09, Wtorek 12:00 - 13:00
Miejsce: Duża Aula Politechniki Warszawskiej
28 czerwca 2009 (niedziela)
Wystawa, przygotowana wspólnie z Moniką Golisz studentką fotografii w szkole filmowej w Łodzi i kuratorką warszawskiej galerii Ateneum, przedstawia wybór prac artystów związanych z kołem naukowym video (czyt. wideopunkt) przy PWSFTViT w Łodzi. Obecnie do grupy należy 27 osób z PWSFTViT, ASP w Łodzi i Warszawie oraz londyńskiego University of Westminster.
19 czerwca 2009 (piątek)
Obecna, druga wystawa Wojciecha Gilewicza w Galerii Foksal znacznie różni się od tego, do czego artysta przyzwyczaił nas w swoich dotychczasowych realizacjach. Gilewicz prezentuje obrazy, które powstały w ramach jego wcześniejszych projektów.
16 czerwca 2009 (wtorek)
Już 16 czerwca w Warszawie odbędzie się jedyne spotkanie z przedstawicielami australijskiej firmy SWCA and Australia Alive. Organizacją prezentacji programu Study and Work Australia zajmuje się biuro Business Travel Club.
07 czerwca 2009 (niedziela)
W dwóch najnowszych seriach prac fotograficznych artystki rejestrują przysłowiowe „potknięcia czasu”. Miasto-projekt pokazuje topniejące miasta, „modernistyczną” architekturę z rozpływającego się cukru. Wbrew utopijnym roszczeniom do trwałości i wieczności, w zainscenizowane miasta wpisany jest obraz destrukcji i rozpadu.
05 czerwca 2009 (piątek)
Na aukcjach sztuki współczesnej coraz większym zainteresowniem cieszą się prace związne ze street artem. W ubiegłym roku Tate Modern i Ultralounge Selfridges w Londynie, udostępniły w tym samym czasie swoje przestrzenie artstom związanym ze sztuką uliczną. Warszawska wystawa Pawła Kozłowskiego (Swanskiego), KOSMODROM 3000, jest kolejnym przykładem wkraczania urban artu do przestrzeni galeryjnych.
25 maja 2009 (poniedziałek)
Jakub Wesołowski ur. w 1977 r. Absolwent Pracowni Przestrzeni Audiowizualnej warszawskiej ASP (2003 r.). Performer, twórca instalacji, filmów wideo; współautor akcji społeczno-artystycznych, stypendysta MKiDN.
20 maja 2009 (środa)
Ekspresyjne malarstwo Anki Mierzejewskiej tworzy kolejną ekspozycję w Klubie Porto Praga, w cyklu wystaw, nad którym opiekę kuratorską przejęła Farbiarnia na Pięknej. Wernisaż wystawy odbędzie się 31 marca 2009 r. o godz. 19.00. Wstęp wolny. Wystawa trwa do 20 maja 2009 r.
16 maja 2009 (sobota)
Warszawska Uczelnia zaprasza na Wielka Majówkę! W programie między innymi: konkurs "Start po indeks", pokazy, wystawy, kiermasze, zwiedzanie laboratoriów.
15 kwietnia 2009 (środa)
Jak w 1918 r. wyglądało oblężenie Lwowa z punktu widzenia Polaków, a jak tamte wydarzenia odbierali Ukraińcy - Muzeum Jacka Malczewskiego zaprasza na wystawę.
14 kwietnia 2009 (wtorek)
Zuzanna Gajos prezentuje cykl malarskich prac zupełnie innych od dotychczasowej twórczości. Ta zmiana, bez wątpienia na lepsze, wiąże się z inspiracjami, jakie spotkały ją w nowym środowisku artystycznym i w nowej sytuacji twórczej. Studia doktoranckie w na krakowskim Uniwersytecie Jagiellońskim w niezwykle dynamicznym tempie spowodowały rewolucyjne przetasowania w malarskiej metodzie Gajos.
10 kwietnia 2009 (piątek)
Zapraszamy na wystawę obrazów jednego z najbardziej znanych współczesnych artystów, współzałożyciela Gruppy – legendarnej formacji artystycznej lat osiemdziesiątych. Marek Sobczyk tworzy także instalacje i obiekty przestrzenne, jest autorem tekstów teoretycznych i literackich, opublikował m.in.: „Kurs abstrakcji”, „Uproszczenie sztuki”, „Kurs sublimacji”.
08 kwietnia 2009 (środa)
Wystawa HAIQ to prezentacja cyklu obrazów Marzeny Turek-Gaś stworzonych za pomocą różnorodnych technik malarskich. Towarzyszy im film, będący rejestracją cyklu akcji "Touch&Play", których istotą jest połączenie warsztatu malarskiego artystki z działaniami muzycznymi Pawła Prochnowskiego.
31 marca 2009 (wtorek)
Szymon Rogiński - Ur. w 1975 w Gdańsku. Studiował aktorstwo w School on Wheels of the Derevo Theatre (Niemcy, Holandia 1997-1998) i fotografię w Studium Fotografii Artystycznej w Gdańsku (1997-1999).
28 marca 2009 (sobota), godz. 23:00
Wystawa mebli i wyposażenie wnętrz IKEA PS 2009
21 marca 2009 (sobota)
Wystawa obejmująca rekonstrukcje kilku autoportretów Krzysztofa Wodiczki z początku lat 70. przypomina prace mało znane, częściowo tylko zachowane i funkcjonujące w postaci dokumentacji też tylko częściowo publikowanej.
10 marca 2009 (wtorek), godz. 18:20
Koło Naukowe Młodych Dyplomatów działające przy Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego zaprasza na pokaz slajdów - relację studenta socjologii SGGW, Piotra Marciniaka, z wolontariatu w Tanzanii, u podnóża Kilimandżaro.

09 marca 2009 (poniedziałek)
Prezentacja artystów ze środowiska zielonogórskiego: Basia Bańda, Sławek Zbk Czajkowski, Stefan Hanćkowiak, Michał Jankowski, Jarek Jeschke, Seweryn Swacha, Rafał Wilk.
15 lutego 2009 (niedziela)
Dom Spotkań z Historią i Polska Agencja Prasowa zapraszają na wystawę fotografii z archiwum PAP. Zdjęcia, wykonane przez profesjonalnych fotoreporterów, przechowywane przez lata wyłącznie w formie negatywów, rejestrują sytuacje oficjalne i życie codzienne w Warszawie sprzed 60 lat.
01 lutego 2009 (niedziela)
Zapraszamy na otwarcie dwóch wystaw: „Top models" Anki Leśniak oraz „Ona i one" Mariusza Maciejewskiego.
31 stycznia 2009 (sobota)
16 stycznia 2009 roku w klubokawiarni „Kafka” odbędzie się wystawa prac artysty malarza i grafika - Tomasza Jakuba Sysło. Znany pod pseudonimem TSY, niepokorny twórca, a także performer i deejay, prezes fundacji „Artistik” zaprezentuje szerokiej publiczności cykl zabawnych i sarkastycznych zarazem grafik i obrazów.
16 stycznia 2009 (piątek)
Nowy rok, a wraz z nim wiele nowych propozycji. Już niebawem otwarcie wystawy fotograficznej organizowanej przez The International Association for the Exchange of Students for Technical Experience(IAESTE).
09 stycznia 2009 (piątek)
„Acf of Faith” – to tytuł ekspozycji prezentowanej w ramach I Festiwalu Fotodokumentu, organizowanego przez poznańską Wyższą Szkołę Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa, warszawską Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej i Instytut Fotografii Pro Fotografia. Wystawa „Akt wiary” zostanie udostępniona w siedzibie SWPS od 2 grudnia 2008 r. do 9 stycznia 2009 r.
31 grudnia 2008 (środa)
Do 31 grudnia 2008 roku w Łazienkach Królewskich w gmachu Podchorążówki można oglądać wystawę Andrzej Bobkowski – Chuligan wolności przygotowaną przez Towarzystwo Opieki nad Archiwum Instytutu Literackiego w Paryżu wspólnie z Muzeum Wychodźstwa Polskiego im. Ignacego Jana Paderewskiego.
28 grudnia 2008 (niedziela)
Wystawa jest sumą i przekroczeniem projektu „Aktywne Studio” realizowanego do czerwca 2008 w TVP Kultura. Zaproszeni artyści – Laura Pawela, Aleksandra Polisiewicz, Jarosław Fliciński, Robert Kuśmirowski projektowali zmieniającą się w czasie scenografię telewizyjnych dyskusji.
21 grudnia 2008 (niedziela)
7 listopada 2008 roku w salach wystawowych Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Radomiu zostanie otwarta wystawa Teraz! Artyści galerii Foto-Medium-Art.
07 grudnia 2008 (niedziela)
Architektura to nie tylko scenografia naszego życia, ale także tkanka wielkiego organizmu jakim jest miasto. Ten organiczny wymiar miejskiej przestrzeni publicznej wydobywa instalacja Kariny Koziej pt. „Miastoszepty”, która 14 listopada pojawi się na jednym z budynków przy placu Zbawiciela w Warszawie.
07 grudnia 2008 (niedziela)
14 listopada w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie zostanie otwarta wystawa tegorocznych laureatów ogólnopolskiego konkursu dla młodych artystów Samsung Art Master (SAM). Prace te zostały wybrane spośród blisko pół tysiąca zgłoszeń nadesłanych na konkurs.
06 grudnia 2008 (sobota)
Transparencje - kadry-obiekty Agnieszki Krupieńczyk. Dynamiczne narracje wykraczające poza wyobrażenie fotografii. Tutaj wszystko jest wielokrotnością codzienności - to ona przyczynia się do tego, że wstajemy, ubieramy się, wywołuje poczucie bezcelowości i motywuje dążenie do celu.
30 listopada 2008 (niedziela)
Firma Epson po raz kolejny zdecydowała się na wsparcie wyróżniającego się projektu artystycznego. Efektem tego zaangażowania jest wystawa prac Tomasza Tomaszewskiego „Rzut beretem”, która przedstawia współczesny obraz polskiej wsi.
30 listopada 2008 (niedziela)
Wystawa Alarm!Warszawa jest pretekstem do zaprezentowania prac pięciu młodych grafików, którzy przedstawią swoje „warszawskie historie” – alternatywną wizję stolicy, w której ironia, humor, dziwaczne historie mieszają się z realnym światem i legendarnymi wydarzeniami.
25 listopada 2008 (wtorek)
7 listopada 2008 roku o godz. 18.00 zapraszamy do galerii ”Resursa” na otwarcie wystawy fotografii krajobrazowej pt. „Spojrzenia”. Autorem zdjęć jest wieloletni członek Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego – Zygmunt Sobień.
21 listopada 2008 (piątek)
6 listopada (czwartek) w Galerii Domu Aukcyjnego Polswiss Art, w Warszawie, otwarta zostanie wyjątkowa wystawa malarstwa Pawła Skurskiego. Oprawę muzyczną wydarzenia skomponował Radzimir Dębski.
21 listopada 2008 (piątek)
21. listopada 2008 r. w Resursie odbędzie się FINAŁ tegorocznej edycji Młodzieżowego Turnieju Form Muzycznych "RADOM MUSIC DRIVE".
16 listopada 2008 (niedziela)
Wystawa in memoriam twórcy Teatru i Galerii Studio. Obrazuje działalność galerii w latach 1972-1982, kiedy instytucją kierował prof. Józef Szajna. Galeria wprowadziła w tym czasie do programu wiele nowych działań artystycznych, także tych z udziałem publiczności.
30 października 2008 (czwartek)
Cejlon w obiektywach mistrzów fotografii – kraina herbaty, uśmiechniętych ludzi, pięknych krajobrazów, niezliczonych posągów buddyjskich, podniebnych szczytów i nadoceanicznych nizin, wysokich temperatur i orzeźwiającego chłodu, drapaczy chmur i starożytnych ruin…
05 października 2008 (niedziela)
8 września w Galerii Studio otwieramy we współpracy z Czeskim Centrum w Warszawie dwie wystawy artystów z Czech.
03 października 2008 (piątek)
Prace Łukasza Przewłockiego powstawały w ciągu wielokrotnych wizyt na terenie londyńskiego Królewskiego Ogrodu Botanicznego w Kew, znajdującego się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.
02 października 2008 (czwartek)
„Powstanie Sztuki” jest multimedialną, wielowątkową imprezą artystyczną adresowaną do zróżnicowanego wiekowo odbiorcy, zarówno orientującego się w najnowszych trendach sztuki, jak i tego, którego kontakty ze sztuką współczesną i nowoczesną są okazjonalne.
30 września 2008 (wtorek)
Zdjęcia będzie można oglądać do 30 września, jednak wszystkich zainteresowanych zapraszamy na wernisaż wystawy i spotkanie z autorami fotografii w tym z Leszkiem Fidusiewiczem, Janem Rozmarynowskim i Teodorem Walczakiem.
14 września 2008 (niedziela)
Wystawę można zobaczyć w InfoQultura w dniach od 5 sierpnia do 14 września 2008.
31 sierpnia 2008 (niedziela)
Wystawa Andrzej Bobkowski – Chuligan wolności przygotowana przez Towarzystwo Opieki nad Archiwum Instytutu Literackiego w Paryżu wspólnie z Muzeum Wychodźstwa Polskiego im. Ignacego Jana Paderewskiego zostanie otwarta 15 kwietnia 2008 roku o godz. 14.00. Wystawę będzie można oglądać w Łazienkach Królewskich w gmachu Podchorążówki od 15 kwietnia do 31 sierpnia 2008 roku.
31 sierpnia 2008 (niedziela)
Ośrodek Kultury Ochoty, DK Rakowiec oraz klubokawiarnia Kolonia zapraszają na dwie wystawy plenerowe poświęcone historii Ochoty. Złożą się na nie fotografie dzielnicy przedwojennej i powojennej, do końca lat 60.
31 sierpnia 2008 (niedziela)
XXI wiek zaczął się na warszawskiej Pradze w kwietniu tego roku i przy okazji mistrzostw Euro 2012, w ciągu najbliższych kilku lat Starą Pragę czeka prawdziwy skok cywilizacyjny – tak wernisaż wystawy „Prawy do lewego, czyli FotoPortret Praski 1910-1970” zaczął varsavianista i prażanin, Cezary Polak.
28 sierpnia 2008 (czwartek)
Wystawa jest realizacją projektu dokumentującego życie warszawskiego podwórka. Fotografie przedstawiają pokazane w bliskim planie twarze napotkanych przechodniów, zamknięte w jeden obraz z detalami architektonicznymi. Celem takiego zestawienia jest próba zapytania o relację między światem, a jednostką.
07 sierpnia 2008 (czwartek)
KrzysztOff Skain May – syn warszawskiego bikiniarza, przez wiele lat nie chciał wiedzieć o tym fakcie, ale krew i geny jednak dały znać o sobie. Malarz, grafik, poeta, tekściarz, scenograf, inscenizator, performer, muzyk, publicysta, artysta „użytkowy”, ostatnio MC... – generalnie prawdziwy, totalny artysta, choć konsekwentnie offowy.
31 lipca 2008 (czwartek)
Do końca lipca na dziedzińcu Zamku Królewskiego można oglądać wystawę fotograficzną, przygotowaną przez francuską Fundację Orange i polską Fundację Grupy Telekomunikacji Polskiej we współpracy ze słynną paryską agencją fotograficzną Magnum Photos.
27 lipca 2008 (niedziela)
Tomasz Mościcki (ur. 1965) krytyk teatralny, dziennikarz, artysta fotografik. Jest absolwentem Wydziału Wiedzy o Teatrze warszawskiej PWST. Publikuje regularnie w codziennej prasie i pismach specjalistycznych.
30 czerwca 2008 (poniedziałek)
Zabawa? A może jednak coś więcej. Marcin Bociński sfotografował parę przedmiotów jakie zostały po człowieku którego już nie ma. Tych 9 zdjęć można tasować i układać w różnych kombinacjach.
17 czerwca 2008 (wtorek)
Irian Jaya (od roku 2002 Papua). Gdy w 1995 roku czytałem reportaż w „Gazecie Wyborczej”, ogarniało mnie zdumienie i oszołomienie. Ze zdjęć spoglądali groźnie nadzy wojownicy uzbrojeni w łuki i strzały półtorametrowej długości.
08 czerwca 2008 (niedziela)
W optymistycznym projekcie o nazwie GRAND RESERVA, Ryszard Woźniak, oryginalny malarz, autor tekstów i wystąpień, pedagog artystyczny, współtwórca nieprzemijającej formacji artystycznej GRUPPA prezentuje obrazy, które po przeszło dwudziestu latach, odnalazł w magazynie swojej pracowni.
31 maja 2008 (sobota)
Wystawę fotografii nagrodzonych w konkursie WORLD PRESS PHOTO 2008 można oglądać w PKiN, sala im. Stefana Kisielewskiego od 31 maja do 24 czerwca 2008, codziennie od 9:00 do 21:00
17 maja 2008 (sobota)
W Collegium Civitas odbędzie się wystawa malarstwa Aleksandra Konarzewskiego - studenta pierwszego roku stosunków międzynarodowych Collegium Civitas.
10 maja 2008 (sobota)
Na ogłoszony przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ROK HERBERTA Centrum Kultury AGORA przygotowało całoroczny cykl interdyscyplinarnych prezentacji (spektakl, projekcje filmowe, wystawa, spotkania i dyskusje) poświęconych twórczości i postaci nieżyjącego od 10 lat Mistrza.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności