Warszawa - imprezy, koncerty, informacje

kategoria
Archiwum
23 maja 2009 (sobota), godz. 19:30
Państwo Griffin to zamożne małżeństwo w zaawansowanym średnim wieku, mieszkające w bogatej dzielnicy Londynu. On jest prezesem dużej firmy pracujacej na zlecenie państwa, ona przystojna, nieco znudzona, ale raczej dama. Dorobili się synka na Oxfordzie i wiejskiego domku pod Londynem.
20 maja 2009 (środa), godz. 19:00
Obrock to „nowa” sztuka Stanisława Ignacego Witkiewicza, której scenariusz na zamówienie Teatru Studio napisała Ewa Ignaczak – założycielka i lider sopockiej off-owej grupy Teatr „Stajnia Pegaza”.

19 maja 2009 (wtorek)
„Edmond” jest rodzajem współczesnego moralitetu opisującego zagubienie jednostki w wielkomiejskiej dżungli. Pokazuje sytuację próby - kiedy szary, zwykły człowiek postanawia pewnego dnia zerwać ze swoim dotychczasowym życiem, swoimi bliskimi i rozpoczyna wędrówkę po najmroczniejszych zakamarkach miasta.
19 maja 2009 (wtorek)
„Drugi Pokój – impresja według Zbigniewa Herberta” to przedstawienie łączące dwa rodzaje sztuki – język teatralny z językiem wizualnym, fotografią. Dwie przestrzenie w których główną rolę odgrywają czarno – białe obrazy, ukazujące zwykłą nużącą codzienność w poetycko – nastrojowej interpretacji.
19 maja 2009 (wtorek), godz. 19:00
Klarysa, żona Henry'ego Browna, urzędnika Ministerstwa Spraw zagranicznych, pewnego wieczoru odkrywa w swoim salonie zwłoki. Postanawia ukryć zbrodnię z pomocą trojga przyjaciół. Sprawa wychodzi jednak na jaw i rozpoczyna się polowanie na mordercę...
17 maja 2009 (niedziela)
„TANGO laboratorium” to pierwszy w Laboratorium Dramatu spektakl muzyczny, nawiązujący do historii argentyńskiego tańca i związanej z nim bogatej kultury muzycznej i literackiej.
16 maja 2009 (sobota), godz. 19:30
Komedia ”Goło i wesoło” autorstwa Stephena Sinclaire'a i Anthony McCartena zawojowała już cały świat, nie schodzi z afisza od prapremiery w Mercury Theatre w Auckland w Nowej Zelandii w 1987 r.
15 maja 2009 (piątek), godz. 19:00
Bestseler Księdza Profesora, filozofa i górala, w wersji scenicznej. Świat po góralsku, filozofia po góralsku, humor po góralsku. Postaci Tischnera i jego zaskakujący pomysł w przenikliwej i atrakcyjnej dla widza interpretacji.
14 maja 2009 (czwartek), godz. 19:30
Uwaga! Niebezpieczeństwo! Śmiech i łzy, z przewagą śmiechu, albo i łez... to zależy dla kogo... Czterech mężczyzn, zdrowych, bez problemów i większych nałogów, o ustabilizowanej pozycji zawodowej i towarzyskiej, o ugruntowanych poglądach.
14 maja 2009 (czwartek), godz. 19:00
KAŻDY/A Michała Zadary to współczesny moralitet, dla którego inspiracją stała się staroangielska sztuka Everyman. Tekst i teatralny projekt Zadary to prowokacja i wyzwanie. „Człowieku na początku uważaj, a na końcu szczególnie. (…) Na początku myślisz, że grzech jest taki słodki. Na końcu to on powoduje, że dusza płacze”.
12 maja 2009 (wtorek), godz. 19:15
Do małej irlandzkiej wioski przybywa ekipa z Hollywood, aby kręcić tu film z udziałem miejscowych statystów… „Kamienie w kieszeniach” to z pozoru banalna historia o marzycielach obserwujących zderzenie sławnych i bogatych z zakompleksioną prowincją.
12 maja 2009 (wtorek), godz. 19:00
To opowieść o rosyjskim bardzie, który pociągnął za sobą dusze tłumów. Oryginalna scenografia tworzy wyjątkowy klimat tego spektaklu, a wykonawcy po mistrzowsku wydobywają z widzów najskrytsze emocje smutku i najszczerszy śmiech.
11 maja 2009 (poniedziałek), godz. 19:00
To już trzecie spotkanie Teatru Montownia z Piotrem Cieplakiem. Tym razem w zamkniętej, papierowej przestrzeni na scenie Teatru Praga opowiedziane zostaną historie czterech panów.
10 maja 2009 (niedziela), godz. 18:00
Twórcy legendarnego już FREDRO DLA DOROSŁYCH MĘŻÓW I ŻON, jednego z najbardziej obleganych obecnie spektakli w Warszawie, realizują swoje kolejne przedstawienie.
09 maja 2009 (sobota), godz. 20:00
To wieczór pełen niezwykle nastrojowych, ale i zabawnych piosenek z pierwszej płyty Piotra Polka - Polk in love. Podczas tego wieczoru będzie można usłyszeć połączenie ulubionych standardów, utworów wyszperanych w przepastnej, domowej płytotece (dominuje jazz i swing), ale i rzeczy które same się nasuwały.
08 maja 2009 (piątek), godz. 18:00
Zapraszamy na premierę spektaklu " Kartoteka nieco rozrzucona" według Tadeusza Różewicza w wykonaniu Teatru na Goldoniego.
06 maja 2009 (środa), godz. 19:00
Klarysa, żona Henry'ego Browna, urzędnika Ministerstwa Spraw zagranicznych, pewnego wieczoru odkrywa w swoim salonie zwłoki. Postanawia ukryć zbrodnię z pomocą trojga przyjaciół. Sprawa wychodzi jednak na jaw i rozpoczyna się polowanie na mordercę...
30 kwietnia 2009 (czwartek), godz. 19:30
Lekkomyślna siostra to napisana w 1907 roku sztuka mistrza polskiego naturalizmu teatralnego. Maria uciekła od męża i rocznego synka do Wiednia, gdzie związała się z bogatym arystokratą. Jej powrót do Warszawy wzbudza wśród krewnych sprzeciw i obawę o dobre imię rodziny.
30 kwietnia 2009 (czwartek), godz. 19:00
Kolejna premiera sztuki Michała Walczaka w Teatrze Narodowym to czarna komedia romantyczna. Eliza i Konrad przygotowują uroczystą kolację dla rodziców dziewczyny, podczas której zamierzają poinformować o swoich zaręczynach. Wcześniej niespodziewanie zjawia się dawny terapeuta i kochanek Elizy – Jarosław Past.
30 kwietnia 2009 (czwartek), godz. 12:00
"Przygody Sindbada Żeglarza" , bodaj najbardziej znany wątek Księgi tysiąca i jednej nocy, w poetyckim ujęciu Bolesława Leśmiana to jedna z napiękniejszych książek dla dzieci i młodzieży jakie kiedykolwiek napisano.
29 kwietnia 2009 (środa), godz. 19:30
Mówienie o "kochaniu" nie jest sztuką. Sztuką natomiast jest robienie tego w sposób dowcipny i pikantny, dosłownie, lecz bez wulgaryzmów, z lekkim przymrużeniem oka, a jednocześnie świadomością jak wielką wagę przywiązuje się do tej sfery życia.
29 kwietnia 2009 (środa), godz. 19:00
Jubileusz 60-lecia Teatru Syrena w Warszawie jest doskonałą okazją do tego, aby uhonorować i przybliżyć widzom postać ojca założyciela i wieloletniego dyrektora teatru - Jerzego Jurandota. Najpełniej i najbarwniej można to zrobić poprzez przypomnienie twórczości tego wybitnego twórcy.
26 kwietnia 2009 (niedziela), godz. 19:00
Trójkąt miłosny w świecie konsumpcji. Biedny Ja, Suka i Jej Nowy Koleś są skupieni na sobie, zbudowani z wątpliwości i niezadowoleni. Wszyscy troje rozpaczliwie chcą stworzyć historię swojego życia, która będzie warta opowiedzenia.
26 kwietnia 2009 (niedziela), godz. 19:00
Życie zmienia się szybko. Życie zmienia się w jednej chwili. Siadasz do kolacji i życie takie, jakie znasz, kończy się.
26 kwietnia 2009 (niedziela), godz. 17:00
Jak wam się podoba to jedna z najpiękniejszych i najbardziej błyskotliwych szekspirowskich komedii o miłości. Chciałoby się powiedzieć - komedia romantyczna – opowieść o uczuciach, tych wyidealizowanych, upoetycznionych i tych prawdziwych, które przydają życiu ciepła i nadają mu sens
25 kwietnia 2009 (sobota), godz. 19:00
Nowa inscenizacja jednego z najczęściej wystawianych dramatów Brechta. Choć premiera tego musicalu odbyła się w 1928 r., temat nie stracił nic na aktualności. Akcja toczy się w londyńskim półświatku, gdzie interesy bandytów, prostytutek i nędzarzy, przeplatają się z tajnymi sprawami skorumpowanej policji.
25 kwietnia 2009 (sobota), godz. 19:00
Spektakl gościnny Teatru im. Stefana Jaracza z Olsztyna pokazywany w Teatrze Na Woli w ramach nowego cyklu „Polscy autorzy z Polski”.
24 kwietnia 2009 (piątek), godz. 19:00
Trójkąt miłosny w świecie konsumpcji. Biedny Ja, Suka i Jej Nowy Koleś są skupieni na sobie, zbudowani z wątpliwości i niezadowoleni. Wszyscy troje rozpaczliwie chcą stworzyć historię swojego życia, która będzie warta opowiedzenia.
21 kwietnia 2009 (wtorek), godz. 19:00
Obrock to „nowa” sztuka Stanisława Ignacego Witkiewicza, której scenariusz na zamówienie Teatru Studio napisała Ewa Ignaczak – założycielka i lider sopockiej off-owej grupy Teatr „Stajnia Pegaza”.

Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
 
Polityka Prywatności