XII Krajowe Sympozjum Nauk Radiowych, IX Krajowa Konferencja Radiokomunikacji, Radiofonii i Telewizji oraz towarzysząca im Wystawa Techniczna - to elementy Dni Radiowych 2009, które rozpoczęły się na Politechnice Warszawskiej. Spotkania, referaty, dyskusje i prezentacje potrwają do 19 czerwca.
Pięciu zwycięzców wyłonił koncern Fiat w rozstrzygniętej właśnie XII edycji konkursu na najlepsze prace magisterskie i doktorskie napisane na Politechnice Warszawskiej.
Politechnika Warszawska zajęła I miejsce wśród uczelni technicznych, I miejsce w kategorii "Prestiż wśród pracodawców" oraz IV miejsce w ogólnym zestawieniu uczelni wyższych w kraju w rankingu Rzeczpospolitej i Wydawnictwa Perspektywy.
Naukowcy z Laboratorium Inżynierii Biomedycznej (LIB) Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej pracują nad unowocześnieniem stentów wieńcowych stosowanych u osób z chorobami układu krążenia - poinformował PAP dr Tomasz Ciach z LIB.
"Akademia Wiedzy Inżynierskiej" i plebiscyt "Pracodawca dla Inżyniera" to dwa projekty, realizowane w ramach 16. Inżynierskich Targów Pracy. Dwudniowa impreza rozpoczyna się we wtorek, 24 marca, na Politechnice Warszawskiej.
Studia typu podyplomowego, przeznaczone dla osób z wyższym wykształceniem pracujących lub mających zamiar podjąć pracę w sektorze farmaceutycznym oraz instytucjach organizujących i finansujących opiekę zdrowotną.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych studiami na Politechnice Warszawskiej na nasze Drzwi Otwarte w dniach 21 i 22 marca od godz. 10:00 do 14:00. Odbędzie się prezentacja wszystkich wydziałów, spotkania z kandydatami oraz zwiedzanie wydziałów.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych studiami na Politechnice Warszawskiej na nasze Drzwi Otwarte w dniach 21 i 22 marca od godz. 10:00 do 14:00. Odbędzie się prezentacja wszystkich wydziałów, spotkania z kandydatami oraz zwiedzanie wydziałów.
Od grudnia ubiegłego roku Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych (MiNI) Politechniki Warszawskiej zaangażowany jest w realizację programu wspierania uzdolnionych uczniów, prowadzonego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.
Budowa studenckiego symulatora elektrowni, utworzenie katalogu instalacji energetycznych w Polsce, udział w projekcie modernizacji termicznej Instytutu Techniki Cieplnej Politechniki Warszawskiej, utworzenie Bemowskiej Akademii Techniki w Warszawie pracującej na rzecz technicznej edukacji dzieci i młodzieży - to przykłady całkiem nowych oraz kontynuowanych z lat poprzednich przedsięwzięć, jakie chce zrealizować w tym roku Koło Naukowe Energetyków PW.
Prezydent m. st. Warszawy Hanna Gronkiewicz- Waltz, Rektor Uniwersytetu Warszawskiego Katarzyna Chałasińska-Macukow oraz Rektor Politechniki Warszawskiej Włodzimierz Kurnik podpisali porozumienie pomiędzy stołecznym ratuszem a uczelniami wyższymi. Przedmiotem porozumienia jest współpraca w zakresie popularyzacji nauk wśród uczniów warszawskich szkół.
Promowanie wśród młodych ludzi postaw przedsiębiorczych oraz wskazywanie na działalność gospodarczą jako atrakcyjną drogę kariery zawodowej i sukcesu życiowego - to podstawowe zadania I Ogólnopolskiego Kongresu Przedsiębiorczości Akademickiej, kończącego obchody Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Polsce.
15 listopada 1915 roku o godz. 13.00 w Gmachu Fizyki Politechniki Warszawskiej „odbył się akt otwarcia Politechniki”. Gmach Główny był wówczas zajęty na szpital wojskowy. Od tego momentu Uczelnia zaczęła funkcjonować pod nazwą Politechnika Warszawska z polskim językiem wykładowym. W 90. rocznicę tego wydarzenia Senat Politechniki Warszawskiej ustanowił 15 listopada Dniem Politechniki.
Na czym polega tajemnica lotu szybowca? Jakie mechanizmy sprawiają, że duża maszyna swobodnie unosi się w powietrzu? Czym się różni start z liny od startu grawitacyjnego? Na te i inne pytania starali się odpowiedzieć pracownicy i studenci Instytutu Techniki Lotniczej i Mechaniki Stosowanej Politechniki Warszawskiej, podczas XII Festiwalu Nauki w Warszawie.
Debata o tym, jak uczynić stolicę europejskim miastem edukacji i konferencja "Warszawa wielojęzyczna - uczymy się języków obcych" - odbyły się w ramach Warszawskiego Salonu Maturzystów na Politechnice Warszawskiej.
Według rankingu uczelni akademickich dziennika "Rzeczpospolita" i miesięcznika "Perspektywy" Politechnika Warszawska jest najlepszą uczelnią techniczną w Polsce.
Prof. Franco Gianini, specjalista z zakresu mikroelektroniki pracujący na rzymskim Uniwersytecie Tor Vergata otrzymał tytuł doktora honoris causa Politechniki Warszawskiej. Tego samego dnia dr Maciej Wojtkowski z Instytutu Fizyki UMK w Toruniu został uhonorowany Medalem Młodego Uczonego PW.
Według rankingu uczelni akademickich dziennika "Rzeczpospolita" i miesięcznika "Perspektywy" Politechnika Warszawska jest najlepszą uczelnią techniczną w Polsce.
Wystawę "Nie tylko książka techniczna", prezentującą książki i dokumenty związane z naukami technicznymi, a także materiały poświęcone architekturze, sztuce, historii, geografii, otwarto na Politechnice Warszawskiej.
15-16 kwietnia br. w Dużej Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej (Warszawa, Plac Politechniki 1) w godz. 9.30 – 16.30 odbędą się 15 Inżynierskie Targi Pracy organizowane przez Stowarzyszenie Studentów BEST.