NEWSY Warszawa
i mazowieckie

Karaczany, żaby, węże, jadowite pająki, pszczoły i szczury rasowe będzie można zobaczyć podczas Dni Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, które odbędą się 14 i 15 maja. Uczelnia przygotowało również pokazy jazdy konnej i tresury psów oraz konkurs "Start po indeks" - informuje rzecznik uczelni, Krzysztof Szwejk.
Technologie Energii Odnawialnej będzie można studiować w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego od nowego roku akademickiego. Uczelnia poszerza swą ofertę! Technologie Energii Odnawialnej - to nowy makrokierunek, który od roku akademickiego 2010/2011 uruchamia Wydział Inżynierii Produkcji SGGW wspólnie z Wydziałem Inżynierii i Kształtowania Środowiska.
17 lutego Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW w Warszawie organizuje wykład pt. "Interakcje pomiędzy żywnością a lekami". Prelekcję wygłosi dr inż. Katarzyna Wolnicka z Instytutu Żywności i Żywienia.
„W obronie mleka” – to tytuł wykładu, który 20 stycznia organizuje w Warszawie Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW. Prelekcję wygłoszą: dr hab. Małgorzata Drywień, dr inż. Ewa Fürstenberg i dr inż. Andrzej Janicki.
Jeśli chcesz dowiedzieć się, jaki przedmiot na maturze wybrać, by dostać się do Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego oraz jakie są zasady rekrutacji na studia, przyjdź na Dzień Otwarty na naszej uczelni. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego będzie otwarta dla wszystkich w sobotę, 19 wrzśnia 2009 r.
Na kierunki, na których pozostały wolne miejsca, trwa rekrutacja uzupełniająca we wrześniu 2009r.
Do 20 sierpnia można rejestrować się na studia e-rolnictwo. Studia są bezpłatne. To oferta przygotowana specjalnie dla osób chcących łączyć studia i pracę zawodową.
SGGW rozpocznie w tym roku nabór na studia eRolnictwo, które będą realizowane w systemie e-learningu. Podczas konferencji, która odbyła się 15 maja br. został zainicjowany projekt "Program unowocześniania kształcenia w SGGW dla zapewnienia konkurencyjności oraz wysokiej kompetencji absolwentów".
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie rozpoczęła internetową rekrutację kandydatów na studia. Nowością w tym roku są studia na kierunku rolnictwo, wspomagane e-learningiem. To kolejny krok w kierunku upowszechniania w SGGW tej metody nauczania.
SGGW rozpocznie w tym roku nabór na studia eRolnictwo, które będą realizowane w systemie e-learningu. Podczas konferencji, która odbyła się 15 maja br. został zainicjowany projekt "Program unowocześniania kształcenia w SGGW dla zapewnienia konkurencyjności oraz wysokiej kompetencji absolwentów".
W Arboretum SGGW w Rogowie otwarto nową ścieżkę edukacyjną, prezentującą drzewa i krzewy z Ameryki Północnej – Lasy Ameryki Północnej – Ścieżka Edukacyjna. Są wśród nich gatunki rzadkie, niektóre ginące, jak np. klon cukrowy, kasztan zębaty, czy żywotnik olbrzymi.
Warszawska Uczelnia zaprasza na Wielka Majówkę! W programie między innymi: konkurs "Start po indeks", pokazy, wystawy, kiermasze, zwiedzanie laboratoriów.
4,5 tys. stron archiwaliów dokumentujących działalność Narodowych Sił Zbrojnych w latach 1942-44 oraz gazetki, ulotki i broszury z tamtego okresu zostały w środę przekazane przez rektora Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego przedstawicielom Archiwum Akt Nowych.
Szkoła Festiwalu Nauki, Fundacja BioEdukacji, Polska Federacja Biotechnologii, Koło Naukowe Biotechnologów „KNBiotech” z SGGW oraz Akademickie Stowarzyszenie Studentów Biotechnologii zapraszają na drugie Warsztaty Naukowe „DNA – Encyklopedia Życia”.
Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia stoiska Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie podczas Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego PERSPEKTYWY 2009 w dniach 6-7 marca 2009 w Centrum EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14.
Jeśli chcesz dowiedzieć się, jaki przedmiot na maturze wybrać, by dostać się do Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego oraz jakie są zasady rekrutacji na studia, przyjdź na Dzień Otwarty na naszej uczelni. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego będzie otwarta dla wszystkich w sobotę, 21 lutego 2009r.
O wybranych aspektach problematyki innowacyjności i zarządzania własnością intelektualną w agrobiznesie rozmawiać będą uczestnicy seminarium 'Kreator innowacyjności w agrobiznesie', które odbędzie się 18 grudnia w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Seminarium organizowane jest przez Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji, w ramach projektu pt. 'Wypracowanie standardów zarządzania prawami własności intelektualnej'.
Nowym rektorem Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego został profesor Alojzy Szymański, dotychczasowy prorektor do spraw rozwoju - poinformował rzecznik uczelni Krzysztof Szwejk.
Poprzednie
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności