NEWSY Warszawa
i mazowieckie

Agata Kapturowska, doktorantka Wydziału Nauk o Żywności Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie zdobyła główną nagrodę w konkursie “Student-wynalazca”.
Koło Naukowego Budownictwa Inżynierskiego przy współpracy z innymi Kołami Naukowymi z Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska ma zaszczyt zaprosić Państwa na konferencję pt. „Dzień Budowlańca w SGGW”, która odbędzie się 14 marca 2012r. w Centrum Wodnym Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.
Absolwent Wydziału Zastosowań Informatyki i Matematyki SGGW – Mateusz Bartel jest pierwszym Polakiem, który wygrał arcymistrzowski turniej szachowy Aerofłot Open, rozgrywany w Moskwie. Mateusz jest trzykrotnym Mistrzem Polski w szachach.
W najnowszym międzynarodowym rankingu uniwersytetów Webometrics, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego uplasowała się na 1158 pozycji pośród ponad 20000 przebadanych uczelni, co oznacza awans aż o 374 pozycji w porównaniu z poprzednim lipcowym rankingiem i aż o ponad 1000 pozycji w porównaniu z rankingiem ze stycznia 2011 r.
W Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego odbyła się inauguracja projektu „Miasto w Twoich rękach”, zorganizowanego przez Studenckie Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej SGGW. Jak powiedział Rektor uczelni Prof. dr hab. Alojzy Szymański podczas otwarcia konferencji, dzięki inicjatywie studentów projekt przybliży mieszkańcom miast tematykę zagospodarowania przestrzennego, a studentom kierunku gospodarka przestrzenna pozwoli sprawdzić posiadaną wiedzę i umiejętności.
Aplikację mobilną stworzoną z myślą o maturzystach opracowali Studenci Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Tablice maturalne z matematyki, fizyki i chemii można bezpłatnie pobrać na telefon komórkowy.
Jeżeli masz podstawową wiedzę z zakresu muzyki, grasz na instrumencie muzycznym, to właśnie na Ciebie czeka Orkiestra Reprezentacyjna Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.
Samorząd Studentów Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie zaprasza studentów pierwszego roku na wyjazd integracyjny “Obóz Zerowy SGGW”. Tegoroczna edycja obozu odbędzie się w Bułgarii w miejscowości Złote Piaski w dniach 29.08. – 7.09.2011r.
W rozegranych pod koniec maja XXVIII Akademickich Mistrzostwach Polski w Jeździectwie, studentka Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie - Iga Wróblewska, zajęła pierwsze miejsce w ujeżdżaniu - kategorii Profi.
Na obiektach Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego odbyły się Akademickie Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza w Aerobiku Sportowym. Wzięło w nich udział blisko 30 zawodników, reprezentantów 5 warszawskich uczelni wyższych.
Jak co roku, "Przegląd Techniczny" zorganizował plebiscyt wśród czytelników o miano Złotego Inżyniera. W XVII edycji zaszczytny tytuł otrzymał kierownik Katedry Maszyn Rolniczych i Leśnych Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, prof. dr hab. inż. Czesław Waszkiewicz.
Z inicjatywy Universität für Bodenkultur (BOKU) w Wiedniu, 30 uczelni przyrodniczych z następujących krajów: Bułgarii, Czech, Chorwacji, Węgier, Polski, Rumunii, Słowenii, Słowacji, Serbii, Ukrainy oraz Austrii, założyło w 2010 roku sieć CASEE.
Samorząd Studencki Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie organizuje wybory Miss SGGW 2011. Do końca stycznia będą trwały castingi. Główną nagrodą dla najpiękniejszej studentki jest wycieczka zagraniczna.
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie została zwycięzcą konkursu “Fundusze i Nauka” w kategorii Infrastruktura szkolnictwa wyższego. Uczelnia otrzymała I nagrodę za projekt Centrum Naukowo-Dydaktycznego Wydziału Inżynierii i Kształtowania Środowiska – Centrum Wodne SGGW.
Podczas uroczystej Gali Sportu Akademickiego, podsumowującej rywalizację akademików w sezonie 2009/2010, w stołecznym teatrze Capitol wręczono nagrody dla studentów oraz uczelni wyższych.
Zapraszamy na Studia Podyplomowe Doradztwa Odszkodowawczego prowadzone na Wydziale Nauk Ekonomicznych SGGW.
Wydział Nauk Ekonomicznych SGGW we współpracy z Forum Odpowiedzialnego Biznesu serdecznie zapraszają od nowego roku akademickiego na Studia Podyplomowe „CSR – strategia społecznej odpowiedzialności biznesu”.
Przegląd i ocena dorobku polskiej architektury krajobrazu oraz opisującego ją języka odbędzie się podczas XIII Forum Architektury Krajobrazu w warszawskim SGGW w dniach 2-4 września. Zaplanowano pięć paneli dyskusyjnych, warsztaty i prezentacje multimedialne.
Zapraszamy wszystkich studentów Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, absolwentów i sympatyków uczelni do sprawdzenia swoich sportowych możliwości w ramach akcji „Ona vs. On”.
Jeśli marzysz o studiowaniu w SGGW mamy dla Ciebie idealną formę rozpoczęcia wspólnej przygody.
SGGW przygotowała dla studentów przyjętych na I rok studiów ofertę ułatwiającą studiowanie na pierwszym roku. Wielu maturzystów rozpoczynających studia ma spore zaległości z matematyki, fizyki czy chemii – przedmiotów podstawowych, które są istotne na studiach, a które nie były zdawane na maturze lub nie były podstawą w systemie rekrutacji.
Wydział Nauk Ekonomicznych SGGW we współpracy z Forum Odpowiedzialnego Biznesu serdecznie zapraszają od nowego roku akademickiego na Studia Podyplomowe „CSR – strategia społecznej odpowiedzialności biznesu”.
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego (SGGW) w Warszawie zainaugurowała akcję "Inżynier na obcasach". Ma ona promować 17 kierunków studiów, na których panie mogą uzyskać tytuł inżyniera. "Chcemy odkłamać to, że dziewczyny nie studiują na kierunkach inżynieryjnych - u nas studiują. Nie straszmy maturzystek, że nie mogą zostać inżynierami" - apeluje w rozmowie z PAP rzecznik uczelni, dr inż. Krzysztof Szwejk.
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego - w kategorii uczelni publicznych oraz Uczelnia Łazarskiego w Warszawie - wśród uczelni niepublicznych okazały się najlepsze w konkursie na "Najbardziej innowacyjną i kreatywną uczelnię w Polsce". Konkurs zorganizowało Akademickie Centrum Informacyjne w Poznaniu.
Największy w Polsce obiekt badawczy zajmującym się problematyką wody otworzy 16 czerwca Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego (SGGW). Sztandarowa inwestycja naukowo-dydaktyczna Wydziału Inżynierii i Kształtowania Środowiska to budynek z 19 laboratoriami wyposażonymi w nowoczesną aparaturę oraz Park Wodny z symulacją rzeki.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności