NEWSY Warszawa
i mazowieckie

50. Międzynarodowa Konferencja International Simulation and Gaming Association ISAGA2019, która odbywała się w dniach 26-30 sierpnia 2019 roku w Akademii Leona Koźmińskiego, zakończyła się sukcesem. Niemal dwustu uczestników z kilkudziesięciu krajów miało sposobność wysłuchania lub wygłoszenia referatów, wymiany doświadczeń i poznania najbardziej aktualnych trendów w projektowaniu gier edukacyjnych.
Academia Europaea, zrzeszająca 4 tys. naukowców, w tym 72 laureatów Nagrody Nobla, zaprosiła do swojego grona prof. Grzegorza W. Kołodko. Będzie on pierwszym ekonomistą z Polski zasiadającym w tej organizacji.
16 października 2018 r. podpisane zostało porozumienie o współpracy naukowo-dydaktycznej pomiędzy Akademią Leona Koźmińskiego a Narodowym Centrum Badań Jądrowych. Zakres umowy obejmuje m.in. wspólne prowadzenie projektów badawczych, rozwój narzędzi analitycznych oraz zastosowanie sztucznej inteligencji w analizie dużych zbiorów danych.
Bank Pekao S.A. został partnerem programu Big Data Analysis Akademii Leona Koźmińskiego. Jest to nowo otwarta specjalność na studiach magisterskich, kierunku Finanse i Rachunkowość.
Wyciąganie wniosków z sukcesów i porażek, pomysłowość, wyznaczanie norm – to ich rozwija. Walka o władzę, o dostęp do wiedzy, rytuały w firmie – to ich blokuje. Naukowcy z Akademii Leona Koźmińskiego sprawdzili, co buduje, a co niszczy polskich liderów.
34 tysiące złotych brutto miesięcznie w przeliczeniu z dolarów – w Stanach Zjednoczonych. 22 tysiące złotych – w Niemczech. 15 tysięcy – w Polsce. Tyle zarabiają specjaliści w nowej i bardzo szybko rozwijającej się dziedzinie. To badacze danych. Według firmy IBM w ciągu najbliższych dwóch lat zapotrzebowanie na Data Scientists wzrośnie o 28 proc.
Akademia Leona Koźmińskiego zaprasza na studia podyplomowe i MBA. Zapisując się do 30 czerwca możesz zyskać do 1000zł.
Akademia Leona Koźmińskiego otrzymała nagrodę Mistrza Biznesu 2017 w kategorii edukacja.
Na Śląsku powstaje już piąte centrum logistyczne Amazona. Niebawem ruszy budowa Centralnego Portu Lotniczego w Baranowie na Mazowszu. Chińczycy widzą w naszym kraju najlepsze możliwości, by stworzyć tu zaplecze logistyczne dla inicjatywy „Jeden pas- jedna droga”, która jak dawniej słynny jedwabny szlak, ma otworzyć ich towarom drogę do Europy.
Kto chciałby dziś zostać zwykłym księgowym? Świat pędzi z zawrotną prędkością a firmy potrzebują pracowników wyspecjalizowanych w wąskich, za to bardzo poszukiwanych specjalnościach. Compliance, CSR Zrównoważony rozwój, Big Data, AML, Transformacja Agile, Przywództwo kobiet LiderShe, Zarządzanie ograniczeniami TOC. To nie szyfrogram z planety Ziemia, ale nowe umiejętności, które dziś otwierają ścieżki kariery w korporacjach.
Trwa rekrutacja na kierunki podyplomowe oraz MBA w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Początek zajęć w marcu 2018 roku.
Okres przedświąteczny w wielokulturowych organizacjach niesie ze sobą pewne wątpliwości – czy organizowanie tradycyjnej polskiej wigilii nie będzie wewnętrzną wpadką, czy skoro obchodzimy Boże Narodzenie powinniśmy też Chanukę? A co, jeśli w naszej firmie są osoby bezwyznaniowe?
Profesor Andrzej K. Koźmiński odebrał w Paryżu tytuł doktora honoris causa ESCP Europe, najstarszej uczelni biznesowej na świecie. Uroczystość odbyła się w Palais des Congrès, w obecności ambasadora Polski we Francji, prof. Tomasza Młynarskiego, licznie przybyłych gości i tysiąca tegorocznych absolwentów ESCP Europe, którzy w tym dniu otrzymali dyplomy.
Jeszcze kilka lat temu gry komputerowe uznawane były za niezbyt wyrafinowaną rozrywkę. Dziś stały się nieodłącznym elementem życia, a odpowiednio wykorzystane, mogą być dobrym sposobem na promocję marki czy produktu. Gamification, czyli grywalizacja, nie jest już jedynie elementem wirtualnego świata – od kilku lat obecny jest w marketingu. Jak z niego skorzystać, by dogonić XXI wiek?
Nielegalne transakcje i pranie pieniędzy od lat kojarzy się bardziej z transakcjami gotówkowymi prowadzonymi przez mafię. I choć o samym problemie nie mówi się tak często i intensywnie jak w latach 90, to problem nie zniknął, a wręcz wraz z rozwojem nowych technologii nastąpiła jego eskalacja. Czy istnieje możliwość, by mu zapobiec?
Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie zajęła drugie miejsce w rankingu szkół ekonomicznych opublikowanym przez Rzeczpospolitą.
Mówi się, że matematyka jest królową nauk. I choć w interesach często się na niej opieramy, zapominamy o innych, równie ważnych przedmiotach. A co, gdyby sięgnąć pamięcią do lekcji fizyki? Do biznesu wkracza Teoria Ograniczeń, która świetnie sprawdza się w zarządzaniu.
Do końca września, a w przypadku nowego kierunku „Biznes chiński – jak działać skutecznie w czasach jedwabnego szlaku” do końca października można składać aplikacje na studia podyplomowe w Akademii Leona Koźmińskiego.
André Gide, laureat nagrody Nobla, powiedział kiedyś, że nie odkrywa się nowych lądów bez zgody na to, że na długi czas straci się z oczu brzeg. Podróż zawsze jest obarczona ryzykiem. Nie wszystko można dokładnie zmierzyć i zaplanować. Ważne jest, aby wiedzieć, skąd się wypływa i dokąd się zmierza.
Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie uruchamia od października 2017 r. dwa programy czteroletnich, stacjonarnych studiów doktoranckich z zakresu finansów i z zarządzania w nowych technologiach. Na każdą specjalność zostanie przyjętych po 12 osób. Studia są finansowane z funduszy europejskich dzięki dotacji uzyskanej przez uczelnię z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Najlepsi doktoranci będą mogli dodatkowo skorzystać ze stypendium.
Początek września nieubłaganie kojarzy się ze szkołą. To też ostatni spokojny miesiąc przed intensywną końcówką roku, w której przyjdzie nam zmierzyć się z podsumowaniami, analizami i budżetowaniem. Dlatego warto wykorzystać go do poprawy kondycji naszej edukacji. Może intensywny kurs angielskiego, który pomoże w rozwoju międzynarodowej kariery i kontaktach biznesowych? Albo szkolenie z obsługi Excela, dzięki któremu uporządkujemy wszystkie dane? Oba kursy można zrealizować jeszcze we wrześniu w ramach Szkoły Letniej w Akademii Leona Koźmińskiego.
Panuje powszechne przekonanie, że specjaliści od kadr odpowiadają jedynie za rekrutację i ewentualne rotacje wewnątrz firmy. Jednak to do działu HR należy także dbanie o pozycjonowanie spółki jako dobrego pracodawcy, organizacja szkoleń i warsztatów dla pracowników czy zmagania z międzypokoleniowymi problemami wśród kadry. To zaś oznacza dużą ilość projektów, nad którymi czasem trudno zapanować. Co zrobić, by je usystematyzować i odnieść sukces?
Placówki ochrony zdrowia to instytucje zaufania publicznego, które powinny cieszyć się nieposzlakowaną opinią. Funkcjonuje tu prymat misji nad zyskiem, a więc jakakolwiek skaza na reputacji wywołuje burzę medialną i związane z nią nieprzyjemności. Dodatkowo w dobie powszechnego dostępu do Internetu informacje rozprzestrzeniają się z prędkością światła, a więc każda nieprzychylna ocena, nawet jednostkowa, nie pozostaje bez odzewu. Najlepszym sposobem, aby zapobiec sytuacjom kryzysowym, jest wykorzystanie instrumentów do zarządzania ryzykiem nadużyć.
Obecnie światowa gospodarka opiera się przede wszystkim na linearnym modelu produkcji i konsumpcji w myśl zasady „weź, wytwórz, wyrzuć”. System ten wymaga jednak zmiany, gdyż jest nieadekwatny do aktualnej sytuacji rynkowej. Państwa stanęły bowiem w obliczu wyzwań związanych z deficytem surowców naturalnych, które przy obecnych założeniach gospodarczych są marnotrawione poprzez deponowanie lub spalanie surowców wtórnych. Najlepszym rozwiązaniem sytuacji okazuje się przejście na gospodarkę o obiegu zamkniętym, dzięki której można uzyskać znaczące korzyści środowiskowe, społeczne i ekonomiczne.
Jeszcze do niedawna organizacje poszukiwały przede wszystkim pracowników zdeterminowanych, realizujących założone cele w pojedynkę. Jednak czasy się zmieniły – wzrosła konkurencyjność i złożoność rynku, co wymusiło na firmach zmianę modelu działania na bardziej zwinny, umożliwiający adaptację i optymalizację procesów biznesowych. Cennym zasobem dla firmy stała się zatem kadra posiadająca umiejętność pracy grupowej. Najlepsze rozwiązania pochodzą bowiem od samoorganizujących się zespołów, gdyż jak mawiał Henry Ford: „Połączenie sił to początek, pozostanie razem to postęp, wspólna praca to sukces”.
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności