NEWSY Warszawa
i mazowieckie

tag
Fundacja na rzecz Nauki Polskiej ogłosiła wyniki VI edycji konkursu na subsydia w ramach programu TEAM. O dofinansowanie starać się mogli naukowcy kierujący zespołami badawczymi, prowadzący badania we współpracy z zagranicznymi ośrodkami naukowymi. Ich projekty obejmować musiały zagadnienia jednego z trzech obszarów tematycznych: bio, info lub techno. Wśród 8 laureatów jest 3 pracowników Uniwersytetu Warszawskiego.
Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego otrzymało dofinansowanie w wysokości 270 mln złotych z Unii Europejskiej.W środę decyzję Komisji Europejskiej odebrała rektor UW, prof. Katarzyna Chałasińska-Macukow.
W USA powstało Północnoamerykańskie Stowarzyszenie Absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego. Celem Stowarzyszenia jest promowanie uczelni, także w kraju, gdzie - jak ocenia rektor UW profesor Katarzyna Chałasińska-Macukow - nie docenia się nauki i szkolnictwa wyższego.
Żydowski Uniwersytet Otwarty to oferta dla wszystkich, którzy zainteresowani są tradycją oraz kulturą żydowską i chcieliby pogłębić swoją wiedzę w zakresie etyki judaizmu, teatru, literatury, muzyki, a także filmu.
Do 29 listopada będą trwać obchody Święta Uniwersytetu Warszawskiego. W programie - wystawy, konferencje, wykłady, uroczystości i koncerty. Obchody rozpoczęły się 4 listopada.
Rekrutacja na prestiżowe praktyki studenckie w centrali Microsoft Corporation w Redmond po raz pierwszy prowadzona będzie na Uniwersytecie Warszawskim i Politechnice Poznańskiej.
W dniu 19 października 2010 roku odbyła się uroczystość Inauguracji Roku Akademickiego w Uniwersytecie Trzeciego Wieku Politechniki Radomskiej, którą poprzedziła Msza św. odprawiona w kościele św. Katarzyny w Radomiu.
Centrum Kształcenia Podyplomowego zaprasza na studia podyplomowe. W ofercie znajduje się blisko dwadzieścia kierunków kształcenia.
Uniwersyteckie Centrum Kompetencyjne - wyspecjalizowany ośrodek wspierający m.in. rozwój najnowszych technologii programistycznych - powstanie na Politechnice Warszawskiej. Umowę o jego utworzeniu podpisały w poniedziałek IBM i władze uczelni.
Analiza urazów obserwowanych na szkieletach ludzkich sprzed połowy tysiąclecia może być źródłem wiedzy na temat mechanizmu ich powstawania. W wyniku badania obrażeń czaszek możemy uzyskać wiele informacji zarówno na temat narzędzia, jakim zadano rany, jak również napastnika – przekonuje Agata Cieślik, doktorantka Katedry Antropologii Uniwersytetu Wrocławskiego, która od kilku lat współpracuje z archeologami podczas wykopalisk na cmentarzyskach średniowiecznych.
5 sierpnia 2010 r. rozpoczną się zapisy na I trymestr 2010/2011 Uniwersytetu Otwartego UW. Wykładowcy Uniwersytetu Warszawskiego przygotowali 150 propozycji kursowych; 80 z nich to nowości.
W ramach projektu NUKAT – AUTOSTRADA INFORMACJI CYFROWEJ, realizowanego ze środków Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie planuje zeskanowanie i umieszczenie w bibliotece cyfrowej e-bUW części swojej cennej kolekcji XIX-wiecznych czasopism.
15 wykładów o historii Polski, współczesnej scenie politycznej, gospodarce i kulturze wysłuchają rosyjscy studenci w ramach Letniej Szkoły "Współczesna Polska" Uniwersytetu Warszawskiego. W poniedziałek w Warszawie odbyło się uroczyste otwarcie szkoły.
Ponad 400 uczniów 5. i 6. klas szkoły podstawowej z Warszawy, Katowic, Białegostoku i Bełchatowa zakończyło letni semestr Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego (EUD) - poinformowała Agnieszka Orzeszkowska z Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych. To właśnie ta instytucja, wraz ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie, Akademią Ekonomiczną w Katowicach, Uniwersytetem w Białymstoku oraz Urzędem Miasta Bełchatowa, jest inicjatorem i realizatorem projektu EUD.
Wizja uniwersytetu przyszłości, jego autonomia, innowacyjność, finanse, a także miejsce, rola i zadania Instytutów Polskiej Akademii Nauk w systemie szkolnictwa wyższego - to główne tematy debaty podczas 114. sesji Zgromadzenia Ogólnego PAN, która rozpocznie się 27 maja w Warszawie.
Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty Uniwersytetu Warszawskiego, który odbędzie się 24 kwietnia 2010 (sobota)o godz. 10:00-16:00 w Bibliotece Uniwersyteckiej (ul. Dobra 56/66).
Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie rozbudowując swoje zaplecze naukowo-badawcze. W marcu rozpoczął oficjalną współpracę z nowym ośrodkiem naukowo badawczym.
18 marca Uniwersytet Warszawski oraz Warszawski Uniwersytet Medyczny podpisały porozumienie o współpracy. Na jego mocy uczelnie zobowiązały się do wspólnych działań na rzecz wzrostu konkurencyjności polskiej nauki, rozwoju ośrodków badawczych oraz wzmocnienia współpracy środowiska naukowego z gospodarką
Informujemy, że ruszyła nowa rekrutacja na III trymestr roku akademickiego Uniwersytetu Otwartego w Warszawie 2009/2010. W wykładach brać może każdy, bez względu na wiek, płeć i wykształcenie!
Tablicę przypominającą związki Fryderyka Chopina z Uniwersytetem Warszawskim odsłonięto w czwartek w holu Pałacu Kazimierzowskiego. Kompozytor nie tylko ukończył wydział muzyczny tej uczelni, ale też mieszkał przez 10 lat na terenie uniwersytetu. "Nie wszyscy pamiętają, że Fryderyk Chopin był absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego - Szkoła Główna Muzyki, gdzie studiował w latach 1826-1829, była w tamtych czasach integralną częścią naszej uczelni. Chopin po latach wspominał ten okres jako czas formowania się jego artystycznej osobowości, z terenem uniwersytetu wiązały się też jego wspomnienia z dzieciństwa" - przypomniała rektor Katarzyna Chałasińska-Macukow, odsłaniając tablicę autorstwa prof. Antoniego Pastwy.
Uniwersytet Warszawski włączył się w akcję pomocy zniszczonemu trzęsieniem ziemi Haiti. W jej ramach w najbliższą sobotę, 23 stycznia, organizuje w Bibliotece Uniwersyteckiej spotkanie pod hasłem "UW dla Haiti". Dyskusje i prelekcje będą poświęcone historii, kulturze oraz aktualnej sytuacji Haiti.
Pierwszy w tym roku wykład na Żydowskim Uniwersytecie Otwartym Fundacji Shalom, który zainaugurował swoją działalność w 2009 roku i ma na celu przybliżenie słuchaczom kultury żydowskiej, odbędzie się 17 lutego.
Pierwszy w tym roku wykład na Żydowskim Uniwersytecie Otwartym Fundacji Shalom, który zainaugurował swoją działalność w 2009 roku i ma na celu przybliżenie słuchaczom kultury żydowskiej, odbędzie się 17 lutego.
Wybrano najlepszych doktorantów i młodych doktorów Uniwersytetu Warszawskiego - poinformowała jego rzeczniczka prasowa Anna Korzekwa. Uroczyste wręczenie dyplomów i stypendiów w wysokości 24 tys. zł odbędzie się dla każdego laureata w ramach uczelnianego projektu "Nowoczesny Uniwersytet".
Wiedza ekonomiczna zalicza się w dzisiejszych czasach do kluczowych kwalifikacji zawodowych. Każdy, kto funkcjonuje w świecie gospodarki, powinien dysponować podstawową wiedzą z zakresu przedsiębiorczości, aby jak najlepiej realizować projekty i być konkurencyjnym na rynku pracy.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
 
Polityka Prywatności