NEWSY Warszawa
i mazowieckie

tag
Instytut Prawa Lotniczego i Kosmicznego Uczelni Łazarskiego jest gospodarzem 25. edycji Summer Course on Space Law and Policy. Organizatorem wydarzenia jest Europejskie Centrum Prawa Kosmicznego (ECSL) działające przy Europejskiej Agencji Kosmicznej. Międzynarodowy kurs otworzył wykład inauguracyjny prof. Sergio Marchisio, Przewodniczącego ECSL. Cykl spotkań i wykładów potrwa od 29 sierpnia do 9 września br.
Uniwersytet SWPS bardzo dobrze przygotowuje studentów prawa do wejścia na rynek pracy. Monitoring MNiSW pokazał, że adepci prawa kształceni na naszej uczelni najszybciej znajdują pracę po studiach i otrzymują najwyższe wynagrodzenie spośród wszystkich absolwentów tego kierunku w Polsce.
W czołówce Rankingu Wydziałów Prawa 2016 „Rzeczpospolitej” w kategorii uczelni niepublicznych znalazły się trzy warszawskie uczelnie. Wydział Prawa Uczelni Łazarskiego zajął drugie miejsce na podium, za Kolegium Prawa Akademii Leona Koźmińskiego. Na trzecim miejscu znalazł się SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny. Pod względem jakości kształcenia oraz współpracy z zagranicą Łazarski jest w ścisłej czołówce, zajmując odpowiednio pierwszą i drugą lokatę.
Na Wydziale Prawa i Administracji Wyższej Szkoły Menedżerskiej działa Klinika Prawa, która stwarza studentom WSM doskonałą możliwość uzyskania praktycznych umiejętności w zakresie udzielania porad klientom i rozwiązywania problemów prawnych. Spotkania Kliniki Prawa WSM odbywają się w każdą środę w godz. 17:00-19:00 w sali B103.
Studia podyplomowe Prawo dla nieprawników Uczelni Łazarskiego są przygotowane z myślą o wszystkich osobach, które interesują się prawem i chcą lepiej rozumieć rzeczywistość społeczno-gospodarczą. Umożliwiają rozwój nowych umiejętności i kompetencji na płaszczyźnie podstawowych dziedzin prawa. Przygotowują słuchaczy do radzenia sobie z problemami prawnymi, z jakimi mogą się zetknąć na co dzień. Ich ukończenie może być szczególnie przydatne dla osób myślących o własnym biznesie, startupów, przedsiębiorców, ekonomistów i menedżerów HR.
Już od października możesz rozwijać swoje zainteresowania prawem sportowym na Łazarskim. Droga do osiągnięcia tego celu jest bardzo prosta. Skorzystaj z zaproszenia na roczne studia podyplomowe Prawo sportu i rozrywki Uczelni Łazarskiego i nadaj rozpędu swojej karierze. Rekrutacja trwa do 30 września 2015 r.
W najnowszym ogólnopolskim IV Rankingu Wydziałów Prawa "Rzeczpospolitej" studia jednolite magisterskie prowadzone na Wydziale Prawa i Administracji Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Warszawie znalazły się na 16. miejscu w kategorii "jakość kształcenia" wśród uczelni publicznych i niepublicznych w całej Polsce.
W IV rankingu wydziałów prawa „Rzeczpospolitej” Uczelnia Łazarskiego znalazła się obok siedmiu najlepszych uniwersytetów w Polsce. Za nią uplasowały się tak renomowane uczelnie jak Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu i wiele innych państwowych szkół wyższych. Pod względem potencjału naukowego wyprzedziły ją tylko Uniwersytet Wrocławski oraz Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, które zajęły ex aequo drugie miejsce.
Decyzją Polskiej Komisji Akredytacyjnej, kierunek prawo prowadzony na Uczelni Łazarskiego uzyskał ocenę wyróżniającą czyli najlepszą z możliwych.

Szkoła Prawa Niemieckiego swoją ofertę kieruje do tych studentów i absolwentów, których interesuje prawo niemieckie, w szczególności gospodarcze oraz niemiecki język prawniczy. Organizowana przez Wydział Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego we współpracy z renomowaną berlińską kancelarią RAUE LLP Rechtsanwälte und Notare.
W 2012 r. Komisja Europejska rozpoczęła reformę przepisów pomocy publicznej. Objęła ona swoim zakresem cały obszar pomocy publicznej. Zmienione zostały nie tylko rozporządzenia ale również szereg wytycznych. Wiele ze zmodernizowanych zasad stanowi już obowiązujące prawo. Studia usystematyzują wiedzę na ten temat oraz pozwolą się przygotować na zmiany.
Do grona kadry naukowej Wydziału Prawa i Nauk Społecznych Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej z początkiem roku akademickiego dołączają: prof. dr hab. Lech Gardocki – I prezes Sądu Najwyższego w latach 1998-2010, specjalista prawa karnego, oraz prof. dr hab. Bronisław Sitek – urzędujący Prezes Prokuratorii Generalnej Skarbu Państwa, specjalista prawa cywilnego i gospodarczego.
Kompleksową wiedzę z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych zapewniają studia podyplomowe w ramach Akademii Praktyków Prawa na Uczelni Łazarskiego.
Akademia Leona Koźmińskiego (ALK) uruchamia program Insurance Law and International Insurance Regulation we współpracy z University of Connecticut School of Law (USA). Gwiazdami programu będą wybitni eksperci w dziedzinie międzynarodowego prawa ubezpieczeń, w tym Prof. Pierpaolo Marano z Universita Cattolica del Sacro Cuore w Mediolanie. Programowi patronuje Międzynarodowe Stowarzyszenie Prawa Ubezpieczeń (Association Internationale de Droit des Assurances - AIDA).
Uczelnia Łazarskiego zajęła 1. miejsce w VIII edycji Rankingu Wydziałów Prawa, przygotowanym przez „Dziennik Gazetę Prawną”, uzyskując 88 punktów na 113,5 możliwych.
Rozpoczyna się rekrutacja na nowy, specjalistyczny kierunek studiów podyplomowych – Prawo ubezpieczeń, na które zaprasza Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego. Nabór kandydatów potrwa do końca września, a kierunek ruszy w październiku 2014 roku.
Wydział Prawa Uczelni Łazarskiego znalazł się na pierwszym miejscu w Rankingu Wydziałów Prawa, przygotowanym przez „Rzeczpospolitą”.
Kierunek Ekonomiczna analiza prawa, prowadzony w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie uzyskał ocenę wyróżniającą przez Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej.
Bogactwo życia społecznego i gospodarczego zmusza do specjalizacji zawodowych, a zwłaszcza w dziedzinach tak obszernych jak prawo. Odpowiadając na zapotrzebowanie rynku Wyższa Szkoła Zarządzania i Prawa im. Heleny Chodkowskiej stworzyła studia na kierunku zarządzanie ze specjalnością prawo w biznesie.
Po pierwszym etapie rekrutacji nie ma wolnych miejsc na studia dzienne na największych warszawskich uczelniach publicznych. Najwięcej chętnych przyciągnęły prawo i kierunki ekonomiczne.
Będą studiować wraz z doktorantami psychologii, socjologii i kulturoznawstwa – rusza rekrutacja na interdyscyplinarne studia prawnicze w SWPS. Na początku roku Centralna Komisja do Spraw Stopni i Tytułów przyznała Wydziałowi Prawa SWPS w Warszawie uprawnienia do nadawania stopnia doktora nauk prawnych.
W I rankingu wydziałów prawa, opublikowanym przez "Rzeczpospolitą", prawo Akademii Leona Koźmińskiego uplasowało się na miejscu 2 wśród polskich uczelni niepublicznych.
5 raz z rzędu Wydział Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego zwyciężył wśród uczelni niepublicznych w prestiżowym rankingu wydziałów prawa "Dziennika Gazety Prawnej". W tym roku udało nam się uzyskać świetny wynik i wyprzedzić aż cztery uniwersytety.
Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji otrzymała zgodę na utworzenie Zamiejscowego Wydziału Prawa w Londynie.
Pod koniec czerwca w Hotelu Polonia Palace odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników V Rankingu Wydziałów Prawa organizowanego przez Dziennik Gazetę Prawną. Uczelnia Heleny Chodkowskiej zajęła III miejsce wśród uczelni niepublicznych.
Następne
Kanał RSS dla tej listy
 
Polityka Prywatności