2021-05-27 20:00

TR/ST

TR%2FST
kategoria: koncerty

Miejsce: Niebo
Warszawa, Nowy Świat 27/21

Kup bilet

Cena biletu Standard: 69 PLN

TR/ST

drzwi - 19:00

Znamy nową datę koncertu TR/ST! Artysta wystąpi 27 maja w klubie Niebo! Bilety zakupione na poprzednią datę zachowują swoją ważność.

TR/ST (wymawiane: Trust) to elektroniczny projekt popowy stworzony przez Kanadyjczyka Roberta Alfonsa w 2010 roku wspólnie z Mayą Postepski (która nadal pisze utwory z Alfonsem, ale nie jest częścią formacji podczas występów na żywo). TR/ST znajduje się na obrzeżach sceny muzycznej rewitalizującej ducha synth popu wczesnych lat 80-tych. W tym samym czasie projekt unika ślepego kopiowania lub popadania w retro-manię i podejmuje próbę przeniesienia dorobku muzyki elektronicznej tamtego okresu na coś kompletnie nowego. Po długiej nieobecności TR/ST powróci do Polski by zagrać koncert w ramach promocji najnowszego, dwuczęściowego albumu The Destroyer.

O pierwszych wydawnictwach Alfonsa, The New Yorker napisał: "Piosenki są napędzane przez krystaliczne maszyny perkusyjne i mrożące krew w żyłach syntezatory, a zwieńczone mocnym wokalem Alfonsa, który przeskakuje pomiędzy kobiecym falsetem i kruchym, czarownym monotonem". Choć ten talent do zaskakiwania jest obecny w The Destroyer, album "jest znacznie bardziej burzliwy emocjonalnie niż wcześniejsze wydawnictwa" - mówi Alfons. "Jest też o wiele mroczniejszy i bardziej szczery."

Pierwsza część The Destroyer, składająca się z ośmiu utworów, podkreśla wpływy industrialu i dream popu na utworach takich jak "Colossal" i "Gone". Druga część ukazuje bardziej łagodną, intymną stronę artysty. Jednak charakterystyczne brzmienie TR/ST, chwalone przez Pitchfork, FADER i NME, jest obecne przez cały czas.


data ostatniej modyfikacji: 2021-04-28 13:15:02
Komentarze
 
Polityka Prywatności