Przegląd kierunków studiów
wyszukiwarki kierunków:
licencjackie I stopnia »
inżynierskie I stopnia »
magisterskie jednolite »
magisterskie II stopnia »
doktoranckie III stopnia » podyplomowe »
Serwis dział po zajęciach Studencki Informator Regionalny - Warszawa

Warszawa - imprezy, koncerty, informacje

kategoria
2017-01-25

Tango Miłości - koncert i pokaz tańca w Łazarskim

Otwarty koncert "Tango Miłości" oraz pokaz tańca odbędzie się 25 stycznia 2017 roku w Uczelni Łazarskiego przy ul. Świeradowskiej 43 w Warszawie.

W czasie koncertu będziecie mogli usłyszeć polskie tanga przedwojennej Warszawy takie jak: "Tango Milonga", "Ostatnia Niedziela", "Rebeka" czy "To grzech" i przekonać się, że tango to nie tylko taniec, ale przede wszystkim wyśpiewana historia. Tango to fragment polskiej kultury o ponad 100-letniej historii. W połowie lat 30-stych polscy kompozytorzy i dyrygenci ukształtowali własne, wyjątkowy styl tanga, o łagodniejszej harmonii i linii melodycznej, z przewagą melancholii. W tym czasie powstały tysiące tangowych przebojów. Warszawa stała się europejską stolicą tanga.

KTO WYSTĄPI:

Olga Avigail Mieleszczuk - wokalistka
Pieśniarka, akordeonistka, badaczka wschodnioeuropejskich tradycji muzycznych. Specjalizuje się w muzyce żydowskiej, śpiewa także w jidysz i po hebrajsku. Urodzona w Warszawie, przez ostatnie cztery lata dzieli swój czas między Warszawę a Jerozolimę, gdzie obecnie mieszka. Brała udział w wielu międzynarodowych festiwalach muzyki żydowskiej. Współpracuje z organizacjami promującymi kulturę żydowską w Polsce i Izraelu.

Hadrian Tębecki - fortepian, aranżacje
Kompozytor, aranżer, pianista z Warszawy. Autor muzyki do filmów (m.in. filmu "Lejdis" w reż. Tomasza Koneckiego), przedstawień teatralnych. Komponuje muzykę do wierszy i tekstów Wojciecha Młynarskiego, Wiesławy Szymborskiej, J. Twardowskiego i innych. Laureat wielu nagród za twórczość artystyczną, m. in. za muzykę do spektaklu "Piękna Pani Seidenman".

Piotr Malicki - gitara
Współpracuje z różnymi muzykami, grywa głównie w kameralnych składach. Kilka lat temu odnalazło go i zawładnęło nim tango - jako członek grupy Tangata Quintet wraz z Krzysztofem Jakowiczem wydali płytę "Tango - moja miłość".

Grzegorz Bożewicz - bandoneon.
Jeden z nielicznych wirtuozów bandoneonu w Polsce, jednocześnie akordeonista, pianista, kompozytor i pedagog. Utalentowany i wszechstronny artysta, doceniany interpretator muzyki argentyńskiej, greckiej, irlandzkiej. Ukończył UMFC w Warszawie. Koncertuje solowo oraz towarzyszeniem orkiestr i chórów (Filharmonia Narodowa w Warszawie, Opera i Filharmonia Podlaska, Studio Koncertowe Polskiego Radia)

Tancerze Centrum Kultury i Tańca OLL - NATASZA & MASOUD
Są performerami i tancerzami tanga argentyńskiego. Razem stworzyli Tangopoemat.

data ostatniej modyfikacji: 2017-01-23 09:12:25
Komentarze

Nauka języków w Warszawie
a220x300_TFLS_jesien_20155_j89.jpg
Champions__Academy_boks.jpg
boks_2016_17_drugi_jezyk_gratis.gif
Instytut_Austriacki_220.jpg

Nauka języka za granicą
JPEdukacja_220_pytania.gif

Przegląd uczelni
w Polsce
Wy__sza_Szko__a_Mened__erska_boks_220.jpg
Wy__sza_Szko__a_Ekologii_i_Zarz__dzania_w_Warszawie_boks_220_og__lny.jpg
ASW_220_v2.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura Samodzielny Publiczny Centralny Szpital Kliniczny
miniatura