2016-12-05 14:15

PW organizuje seminarium dotyczące praktycznego zastosowania specjalistycznego oprogramowania do obliczeń naukowych i inżynierskich

Seminarium odbędzie się 5 grudnia o godzinie 14:15 w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej przy ul. Rektorskiej 4 w sali 4.01. Rejestracja nie jest obowiązkowa.

Widząc potrzebę rozwijania wiedzy i umiejętności wykorzystania specjalistycznego oprogramowania informatycznego w środowisku akademickim, Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej wspólnie z firmą Oprogramowanie Naukowo-Techniczne sp. z o.o. sp. k., organizuje seminarium dotyczące praktycznego zastosowania specjalistycznego oprogramowania do obliczeń naukowych i inżynierskich oraz do tworzenia symulacji komputerowych.

Cel seminarium:

Zapoznanie uczestników z możliwościami wykorzystania specjalistycznego oprogramowania MATLAB/Simulink do obliczeń naukowych i inżynierskich (technicznych), w tym również w procesie kształcenia, a także projektowania w oparciu o model tworzenia symulacji komputerowych.

Oprogramowanie Naukowo-Techniczne sp. z o.o. sp. k. jest jedynym autoryzowanym dystrybutorem w Polsce oprogramowania firmy The MathWorks Inc., która oferuje środowisko programistyczne przeznaczone do rozwijania algorytmów, wizualizacji i analizy danych oraz do wielodomenowej symulacji i projektowania systemów dynamicznych z wykorzystaniem modeli.

Bazę tego oprogramowania stanowią dwa produkty: MATLAB® i Simulink®, które mogą być uzupełnione przez dodatkowe przyborniki. Oprogramowanie MATLAB ma wiele zastosowań. Przykładowe obszary, w których program jest często podstawowym narzędziem pracy to: przetwarzanie sygnałów i obrazów, telekomunikacja, projektowanie układów sterowania, matematyka finansowa. Simulink stanowi natomiast interaktywne środowisko graficzne i zbiór bibliotek konfigurowalnych bloków. Pozwala dokładnie projektować, symulować, implementować i kontrolować przetwarzanie sygnałów, telekomunikację i inne systemy zdefiniowane w dziedzinie czasu. Dodatkowe moduły rozszerzają środowisko Simulinka o narzędzia do modelowania i projektowania specyficznych zadań oraz generacji kodu, implementacji algorytmów, testowania i weryfikacji. Integracja z MATLAB'em zapewnia bezpośredni dostęp do szerokiego wachlarza narzędzi do budowy algorytmów, analizy i wizualizacji danych oraz obliczeń numerycznych.

data ostatniej modyfikacji: 2016-12-01 15:45:33
Komentarze
 
Polityka Prywatności