30-31.05.2016

Rusza II Kongres Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej

W dniach 30-31 maja w Warszawie, odbędzie się II Kongres Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej „Edukacja Równych Szans”. Kongres to 2 dni intensywnych wykładów i praktycznych warsztatów, 2 bloki tematyczne, 16 partnerów oraz kilkudziesięciu ekspertów, dzielących się wiedzą i dobrymi praktykami, m.in. prof. Jacek Pyżalski z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, prof. Roman Dolata z Instytutu Badań Edukacyjnych, Dorota Żyro z Ośrodka Rozwoju Edukacji czy dr Ewa Stożek, ekspert PCG Edukacja.

II Kongres Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej już wkrótce w Warszawie

  • Już za niespełna tydzień, 30-31 maja w Warszawie odbędzie się II Kongres Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej "Edukacja Równych Szans". To ostatni moment na rejestrację.
  • Wśród znanych ekspertów, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniami znajdą się m.in. prof. Jacek Pyżalski z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, prof. Roman Dolata z Instytutu Badań Edukacyjnych, Dorota Żyro z Ośrodka Rozwoju Edukacji czy dr Ewa Stożek, ekspert PCG Edukacja.
  • Kongres to 2 dni intensywnych wykładów i praktycznych warsztatów, 2 bloki tematyczne, 16 partnerów instytucjonalnych i medialnych oraz kilkudziesięciu ekspertów, dzielących się wiedzą i dobrymi praktykami. Patronat nad wydarzeniem objął m.in. Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kadry Kierowniczej Oświaty, Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej. Organizatorem jest PCG Edukacja.

Kongres "Edukacja Równych Szans" to jedno z ważniejszych wydarzeń edukacyjnych, poświęconych uczniom ze specjalnymi potrzebami, indywidualnemu podejściu do nauczania i szeroko rozumianej pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Poprzednia edycja wydarzenia, która odbyła się w 2014 r. zgromadziła ok. 200 gości - m.in. dyrektorów szkół, przedstawicieli poradni psychologiczno-pedagogicznych, samorządów lokalnych i organizacji pozarządowych - zainteresowanym wyrównywaniem szans edukacyjnych uczniów niepełnosprawnych i szczególnie uzdolnionych.

W tym roku w ramach 2 bloków tematycznych, indywidualnych konsultacji z ekspertami i podczas panelu dyskusyjnego uczestnicy będą rozmawiać m.in. o budowaniu partnerstw między instytucjami, wyzwaniach i nowych możliwościach w szkołach, pomocy psychologiczno-pedagogicznej i warsztacie pracy z wyjątkowymi uczniami. "Wyrównywanie szans edukacyjnych i wspieranie rozwoju wszystkich uczniów wymaga skoordynowanej współpracy między samorządem, szkołą, poradnią i rodzicami. Warto dzielić się sprawdzonymi rozwiązaniami z innych regionów i korzystać z gotowych narzędzi optymalizujących pracę tych i innych instytucji na rzecz dziecka i rodziny", zauważa Małgorzata Dzimińska, Dyrektor PCG Edukacja, organizator Kongresu "Edukacja Równych Szans".

Wśród prelegentów wydarzenia są znani eksperci. Obok prof. Jacka Pyżalskiego, prof. Romana Dolaty czy dr Ewy Stożek, swoją wiedzą z uczestnikami Kongresu podzielą się m.in. Dorota Żyro z Ośrodka Rozwoju Edukacji, prof. zw. dr hab. Arkadiusz Letkiewicz z Instytutu Badawczo-Szkoleniowego, Anna Grzegory z grupy Superbelfrzy RP czy Beata Wacławowicz z Fundacji Promyk Słońca. Spróbują oni odpowiedzieć na pytania takie jak:

  • Jak zapewnić uczniom wsparcie adekwatne do ich potrzeb na wszystkich etapach edukacji?
  • Jak przeciwdziałać nierównościom edukacyjnym i przemocy rówieśniczej wobec uczniów ze specjalnymi potrzebami?
  • Które działania kierowane do uczniów przynoszą największe korzyści?
  • Jak pozyskać środki unijne na rozwój edukacji równych szans?
  • Jakie innowacje można wprowadzać do zajęć pozalekcyjnych, by wspierać uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w rozwijaniu kompetencji kluczowych?

Kongres odbędzie się w Hotelu Boss w Warszawie-Miedzeszynie.


data ostatniej modyfikacji: 2016-05-27 10:20:16
Komentarze
 
Polityka Prywatności