Badmintoniści AON wśród najlepszych w turnieju wieńczącym zmagania w Mistrzostwach Garnizonu Warszawa

Dział: Warszawa

Na obiektach Akademickiego Ośrodka Sportu w dniach 21-22 października odbył się turniej badmintona, wieńczący zmagania w Mistrzostwach Garnizonu Warszawa. Na zawody stawiło się kilkudziesięciu zawodników reprezentujących wszystkie stołeczne instytucje wojskowe. Akademia Obrony Narodowej dzięki dużej rozpiętości wiekowej swojej reprezentacji mogła obsadzić gry we wszystkich kategoriach wiekowych.

Turniej zorganizowany były dla trzech grup wiekowych: do 35 roku życia, 35 - 50, powyżej 50 roku życia, a także turniej dla kobiet open. Pierwszego dnia zawodów odbyły się gry pojedyncze, w drugim dniu rozegrano pojedynki deblowe reprezentantów poszczególnych instytucji.

W grach singlowych AON największe sukcesy odnotował w najliczniej obsadzonej kategorii 35-50. Tadeusz Kupiecki wywalczył w niej drugie miejsce. Z kolei w kategorii kobiet Sylwia Steć- Libera uplasowała się na trzecim stopniu podium. Akademia Obrony Narodowej w grach podwójnych reprezentowana przez parę deblową w składzie Sylwia Steć-Libera i Tadeusz Kupiecki zwyciężyła! W klasyfikacji generalnej AON uplasowała się na wysokim, drugim miejscu.

Pozostali reprezentanci to: ppłk Adam Matyja, chor Piotr Cichocki, mgr Anna Kotarska, mgr Marek Zbyszewski, mgr Marcin Marczak, mgr Paweł Kwiatkowski, mgr Jan Pazik, dr Krzysztof Konieczny.

Impreza przebiegła w przyjacielskiej sportowej atmosferze. Zwycięzcom medale wręczali przedstawiciele Dowództwa Garnizonu Warszawa oraz kierownik Studium Wychowania Fizycznego i Sportu ppłk Adam Matyja.

data ostatniej modyfikacji: 2014-10-27 08:12:07