Rachunkowość w ubezpieczeniach w reżimie Wypłacalność II – studia podyplomowe

Dział: Warszawa

Od 1 stycznia 2016 r. w będą obowiązywały nowe przepisy wprowadzające zmiany w gospodarce ekonomiczno-finansowej, w zakresie raportowania czy systemów IT. Studia podyplomowe Rachunkowość w ubezpieczeniach w reżimie Wypłacalność II w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie pozwalają na zaktualizowanie wiedzy w tym zakresie. Rekrutacja trwa.

Studia prezentują standardy i zasady systemu Wypłacalność II, sposoby jego implementacji oraz skutki i efekty wprowadzonych zmian np. w zakresie rachunkowości i sprawozdawczości, audytu i analiz oraz zarządzania ryzykiem czy technologii IT.
Słuchacze poznają konstrukcję systemu Wypłacalność II, ryzyko w działalności zakładów ubezpieczeń, zasady rachunkowości stosowane w systemie. Dowiedzą się, jak przygotowywać sprawozdania na potrzeby Wypłacalność II i poznają wytyczne EIOPA. Zgłębią zagadnienia związane z technologią IT i bezpieczeństwem środowiska teleinformatycznego.

Liczne ćwiczenia i case study - w zakresie sporządzania poszczególnych arkuszy raportu EIOPA czy sprawozdania finansowego wg Wypłacalność II, wg MSSF i PSR umożliwią porównanie różnic w zasadach rachunkowości i sprawozdawczości, wskażą zakres i źródła danych niezbędnych do prawidłowego wykonania sprawozdania wg Wypłacalność II oraz nowy sposób interpretacji wyników finansowych. Słuchaczom zostanie więc przekazany szereg praktycznych rozwiązań do zastosowania w ich działalności zawodowej - zachęca Teresa Grabowska, kierownik studiów podyplomowych Rachunkowość w ubezpieczeniach w reżimie Wypłacalność II w AFiBV.

Studia Rachunkowość w ubezpieczeniach w reżimie Wypłacalność II są skierowane do osób zawodowo związanych z rynkiem ubezpieczeniowym, a przede wszystkim do pracowników pionów finansowo-księgowych, osób zajmujących się sprawozdawczością i raportowaniem, oceną ryzyka, zagadnieniami compliance, audytem czy analityków finansowych, jak również informatyków wprowadzających zmiany w systemach IT.

Zajęcia poprowadzą praktycy rynku ubezpieczeniowego, a także dyrektorzy z Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego, dzięki czemu słuchacze będą mieli możliwość zdobycia kompleksowej i uporządkowanej wiedzy w zakresie wdrażanego systemu Wypłacalność II.

Studia będą prowadzone w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem tel. 22 45 72 360, pisząc na studiapodyplomowe@vistula.edu.pl lub na stronie www.vistula.edu.pl.

***

Akademia Finansów i Biznesu Vistula jest renomowaną warszawską uczelnią, posiadającą wyróżnienia niezależnych instytucji, jak Perspektywy, Rzeczpospolita, Home&Market czy Business Center Club. W 2014 r. AFiBV została uznana za najbardziej umiędzynarodowioną uczelnię w Polsce, a także uplasowała na 5. miejscu w rankingu uczelni niepublicznych Perspektyw i Dziennika Gazety Prawnej. Uzyskała również wyróżnienie w kategorii "Najwyższa Jakość Studiów" w ramach Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Szkół Wyższych "Uczelnia Liderów".

AFiBV tworzą wybitni eksperci, mający realny wpływ na życie gospodarcze i społeczne, m.in. prof. Krzysztof Rybiński - b. wiceprezes NBP, prof. Andrzej Olechowski - b. minister finansów oraz b. minister spraw zagranicznych czy prof. Longin Pastusiak - b. wiceprezydent Zgromadzenia Parlamentarnego NATO.

Uczelnia ściśle współpracuje z firmami i wspiera biznesową przedsiębiorczość studentów, czym wyróżnia się na polskim rynku edukacyjnym. Oferuje studia I i II stopnia, studia inżynierskie, podyplomowe oraz seminaria doktorskie. Od roku akademickiego 2014/2015 w AFiBV można zdobyć dyplom University of London. AFiBV istnieje od 1992 r. Wraz z Europejską Akademią Sztuk oraz Szkołą Główną Turystyki i Rekreacji tworzy Grupę Uczelni Vistula.
Więcej: www.vistula.edu.pl.


data ostatniej modyfikacji: 2016-09-02 19:40:40
Komentarze
 
Polityka Prywatności