Wycena nieruchomości - studia podyplomowe we Wszechnicy Polskiej

Weź swój los w swoje ręce i zdobądź wolny zawód. Wybierz studia podyplomowe na kierunku Wycena nieruchomości we Wszechnicy Polskiej w Warszawie.

Studia trwają 2 semestry (285 godzin) i odbywają się w systemie zaocznym, dwa razy w miesiącu w trybie sobotnio-niedzielnym i adresowane są do osób z wyższym wykształceniem (absolwentów studiów magisterskich, licencjackich, inżynierskich), które pragną zdobyć dodatkowe kwalifikacje a wolny zawód rzeczoznawcy majątkowego mogą wykonywać obok wykonywanej pracy etatowej lub zamiast niej.

Świadectwo ukończenia studiów, po odbyciu praktyki zawodowej, umożliwia przystąpienie do organizowanego przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa egzaminu państwowego i uzyskania licencji rzeczoznawcy majątkowego.

Celem studiów jest dostarczenie słuchaczom aktualnej wiedzy z zakresu wyceny nieruchomości, w tym dotyczącej m.in. najnowszych uregulowań prawnych, zagadnień ekonomiczno-finansowych, wybranych elementów budownictwa i kosztorysowania, co gwarantuje zdobycie specjalistycznej wiedzy i umiejętności niezbędnych do zdania przed Państwową Komisją Kwalifikacyjną egzaminu dającego uprawnienia rzeczoznawcy majątkowego.

Program studiów jest zgodny z wymogami określonymi w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury i Budownictwa z dnia 12 czerwca 2014 r. w sprawie minimalnych wymogów programowych dla studiów podyplomowych w zakresie wyceny nieruchomości (Dz.U. 2014 poz. 826). Program studiów został dodatkowo wzbogacony o zagadnienia praktyczne związane z wykonywaniem zawodu. Dzięki temu absolwenci po odbyciu praktyk i uzyskaniu licencji państwowej będą gotowi do rozpoczęcia pracy w zawodzie.

Wśród naszych wykładowców są pracownicy Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa oraz Stowarzyszenia Rzeczoznawców Majątkowych.

Absolwenci studiów, oprócz wykonywania zawodu rzeczoznawcy na własny rachunek, mogą pracować jako pracownicy instytucji samorządowych, banków, konsultanci, doradcy inwestycyjni, pracownicy spółdzielni mieszkaniowych, wspólnot mieszkaniowych, developerów, administratorów budynków, pośrednicy w obrocie nieruchomościami i zarządcy nieruchomości. Mogą również podjąć dowolną pracę w innych zawodach związanych z nieruchomościami.

Nadzór merytoryczny nad programem i procesem kształcenia sprawuje prof. zw. dr hab. inż. Ryszard Cymerman.

O Wszechnicy Polskiej

O Wycenie Nieruchomości


data ostatniej modyfikacji: 2016-09-02 19:40:40
Komentarze
 
Polityka Prywatności