II Bieg Łomianek przed nami!

Dział: Warszawa

Już 22 maja 2016 roku kilkuset biegaczy wystartuje w II Biegu Łomianek. Stań do walki z innymi sportowcami i powalcz o jak najlepsze miejsce!

To już druga edycja Biegu Łomianek im. Ireny Szewińskiej. Uczestnicy będą mieli do pokonania dystans 10 kilometrów. Trasa, która została wytyczona przez centralne miejsca

i ulice miasta Łomianki, posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Start i meta zlokalizowane będą przy Integracyjnym Centrum Dydaktyczno Sportowym.

Patronat nad biegiem objęła Irena Szewińska, utytułowana biegaczka, mieszkanka gminy Łomianki. Przypomnijmy: Szewińska należy do najbardziej utytułowanych polskich sportowców i najwybitniejszych lekkoatletek w historii; na czterech kolejnych igrzyskach olimpijskich stawała na podium (łącznie zdobyła siedem medali).

W I edycji wzięło udział ponad 200 biegaczy z Łomianek, Warszawy i okolicznych miejscowości. Dopingowało ich kilkuset mieszkańców gminy ustawionych wzdłuż trasy biegu. Pierwszą edycję biegu wygrał Sylwester Kuśmierz wśród mężczyzn oraz Emilia Zielińska w kategorii kobiet.

W tym roku organizatorzy przewidują start około 500 uczestników. Poza klasyfikacją generalną, prowadzone będą klasyfikacje wiekowe. Organizatorem wydarzenia jest Urząd Miejski w Łomiankach.

Więcej szczegółów dotyczących tego wydarzenia, m.in. regulamin imprezy oraz specjalny formularz zgłoszeniowy dostępne są na oficjalnej stronie biegu: www.bieglomianek.pl