Nowe specjalności na kierunku Psychologia w WSM

Psychologia ogólna, Psychologia mediów oraz Psychologia transportu to nowe specjalności na Psychologii w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie.

  • Psychologia ogólna (NOWOŚĆ)
Specjalność poświęcona jest pogłębieniu ogólnej wiedzy na temat działania i zachowania człowieka. Przedstawione będą aktualne teorie, koncepcje i wyniki badań. Nabyte w toku studiów psychologicznych wiedza ogólna i specjalnościowa oraz umiejętności mogą być przydatne w wielu wykonywanych zawodach.
  • Psychologia mediów (NOWOŚĆ)
Specjalność koncentruje się na zachowaniach jednostki zależnych od komunikacji indywidualnej i zbiorowej związanej z mediami, czyli wpływem nowych technologii na społeczne, poznawcze, emocjonalne i kulturowe funkcjonowanie człowieka. Stanowi to strategiczny rodzaj kompetencji cywilizacyjnych ludzi z początku XXI wieku. Psychologia mediów koncentrować będzie więc musiała się na takich zagadnieniach jak interaktywność mediów, rozrywka, edukacyjność, gry (wideo, online, komputerowe), media społecznościowe, komunikacja biznesowa i marketingowa, technologie przenośne, opowieści transmedialne, aplikacje wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości, projektowanie interfejsów (graficznych, tekstowych), doświadczenia użytkowników - środowisko wirtualne, strategie komunikacyjne. Najbliższa przyszłość to badania nad wirtualną i rozszerzoną rzeczywistością oraz interakcją człowiek - robot, a także ich wpływem na zachowanie, przeżycia oraz myśli człowieka.
  • Psychologia transportu (NOWOŚĆ)
Specjalność adresowana jest do osób pracujących z grupami zawodowymi m.in. kierowców, pilotów, kontrolerów ruchu lotniczego, maszynistów jak i pasażerów oraz przedstawicieli służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w transporcie drogowym, kolejowym, morskim i lotniczym i dostarcza aktualnej wiedzy psychologicznej powiązanej bezpośrednio ze sprawnością psychofizyczną tych osób oraz z oceną zaburzeń jak i oddziaływaniami psychoprofilaktycznymi. Z uwagi na możliwość zagrożeń i katastrof wiedza psychologiczna teoretyczna jak i praktyczna jest aktualizowana i dostosowywana do aktów normatywnych dotyczących transportu obowiązujących w prawie polskim. Ważnym zakresem psychologii transportu są: diagnoza i terapia uzależnień, neurobiologiczne aspekty funkcjonowania człowieka oraz fizjologiczne ograniczenia jego sprawności, prewencja wypadkowa w ruchu drogowym, kształtowaniem kultury bezpiecznej pracy, ergonomia pracy, edukacją na rzecz bezpieczeństwa oraz badania psychologiczne m.in. kierowców, pilotów, maszynistów, kontrolerów ruchu lotniczego, członków załóg statków.

O WSM

data ostatniej modyfikacji: 2016-09-02 20:21:14
Komentarze
 
Polityka Prywatności