Pierwszy kontakt z psychoterapią

Dział: Warszawa

Długotrwały problem ze zmianą myśli, uczuć, zachowań i w relacjach z ludźmi warto przedstawić psychoterapeucie, aby niepokojące symptomy wychwycić wcześnie i im zapobiec. Jak wybrać odpowiedniego specjalistę spośród wielu? Psychologowie z Akademickiego Centrum Psychoterapii i Rozwoju przy SWPS udzielą darmowej diagnozy problemu, rekomendacji dotyczącej pracy i zasad dobrej terapii od 23 marca w siedzibie przy ul. Gocławskiej 12 w Warszawie.

Zdrowie psychiczne wymaga takiej samej pielęgnacji jak kondycja fizyczna - trzeba o nie dbać: odpoczywać, rozwijać zainteresowania i dostarczać radości. - Chwilowy stan obniżonego nastroju może występować u każdego z nas z powodów losowych. Kiedy jednak długotrwale towarzyszy nam poczucie bezradności, nie wiemy jak sobie pomóc i niepokoją nas własne uczucia i myśli, warto sięgnąć po pomoc psychoterapeuty - mówi Maja Filipiak, kierownik Akademickiego Centrum Psychoterapii i Rozwoju przy SWPS.

Wybór odpowiedniego specjalisty nie jest jednak łatwy, ponieważ szeroka oferta psychoterapeutów nie ułatwia szybkiego wyboru konkretnej metody pracy. ACPiR jako jeden z niewielu ośrodków psychoterapeutycznych w Polsce gwarantuje wstępną diagnozę problemu, aby ułatwić wybór właściwej formy pomocy z wielu możliwych. - Możemy polecić najbardziej optymalny sposób pracy, tak żeby osoby poszukujące pomocy mogły mieć kompas wiedzy niezbędnej do poruszania się na rynku - tłumaczy Filipiak.

Program konsultacji w Akademickim Centrum Psychoterapii i Rozwoju przy SWPS w Warszawie skierowany jest do osób dorosłych. Najczęstsze problemy, z którymi zgłaszają się osoby, dotyczą relacji osobistych z partnerem, przełożonym i rodziną, ale również kłopotów z podejmowaniem decyzji w okresie zmian i radzeniem sobie z emocjami. - Korzystając z najnowszej wiedzy naukowej możemy zarekomendować najlepszy sposób pracy, podpowiemy, gdzie można szukać pomocy i jakich efektów się spodziewać, co jest przeciwskazane i czego unikać - mówi Filipiak.

Jak podkreślają psychoterapeuci, do konsultacji nie trzeba się specjalnie przygotowywać, lecz wystarczy zastanowić się, co stanowi problem, co jest czynnikiem motywującym do poszukiwania pomocy i jakie są oczekiwania wobec tych spotkań.

Zainteresowani powinny skontaktować się z Akademickim Centrum Psychoterapii i Rozwoju przy SWPS pod numerem tel. 22 517 99 65 lub napisać na adres: acp@swps.edu.pl. Konsultant udzieli odpowiedzi na wszystkie pytania, zaproponuje terminy spotkań i umówi na rozmowę z psychologiem. Zapisy prowadzone są w dni robocze w godz. 9.00-20.00.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.acpir.swps.pl.


data ostatniej modyfikacji: 2015-03-18 08:51:40
Komentarze
 
Polityka Prywatności